Gauntlet (2014)

Gauntlet (2014)

Články

Prosincová nabídka bezplatných konzolových her: King's Quest, Van Helsing, Flashpoint, Thief...

Sony i Microsoft v uplynulých dnech vytáhly své poslední bezplatné trumfy pro letošní rok. Řeč je o zdarma dostupných hrách v rámci placených služeb PlayStation Plus a Xbox Live Gold. Na obou stranách jsou k nalezení hry různých žánrů a to pro všechny podporované platformy. A jakkoliv Sony vybrala zajímavé kousky, Microsoft má tentokrát možná o něco navrch.

Kooperativní řežbu Gauntlet doprovází na trh trailer plný smrti a humoru

Půlrok se s půlrokem sešel a tvůrci Magicky z Arrowhead Games Studios vydávají přes Warner Bros remake arkádové fantasy rubačky Gauntlet (více si o původní hře přečtěte v Martinově článku). Základní rysy původního konceptu zůstaly zachovány i v nové verzi. Čtveřice hrdinů se prohání podzemím plným monster, pastí či artefaktů, které vám mohou pomoci nebo vás zabít. Kombinaci zlomyslného konceptu Gauntletu a magickovského humoru ale stejně nejlépe nastíní trailer.

Moderní předělávka Gauntletu od tvůrců Magicky vyjde už příští měsíc

První informace o novém Gauntletu v březnu přinesl Aleš a nyní si díky novému videu můžeme představu o reálné podobě hry upřesnit. Zjednodušeně řečeno působí nový Gauntlet jako původní Gauntlet. Jde o kooperativní (místní i online) rubačku v náhodně generovaných dungeonech až pro čtyři hráče, která nabízí čtyři odlišné postavy, spoustu kouzel i zbraní a ještě větší množství pastí a nepřátel k překonání. Stačí se podívat na video a budete mít jasno.

Legendární Gauntlet se vrací v remaku od tvůrců Magicky

Minula vás kultovní kooperativní řežba Gauntlet na jedné z jejího milionu platforem? Nevíte oč jde? Řešení je nasnadě – Martinův retro souhrn o původní arkádové verzi a jejím oživení najdete zde. Připomeňme ale, že v původní hře chodí čtveřice hrdinů – válečník, elf, valkýra a mág podzemním labyrintem, bojuje s monstry a snaží se najít východ z levelu.
Hodnocení Metacritic:
68/100