Furi

Furi

Články

Jízdní řád na další týden – nálož her pro Switch

Jak byste asi čekali, první dva týdny roku nejsou z hlediska nových her zrovna nejaktivnější. Tedy s jednou výjimkou, jíž je solidní porce her pro Nintendo Switch. Něco jsou předělávky starších titulů, něco úplně nové hry, ale to už vám ukáže náš pravidelný Jízdní řád, který tentokrát shrnuje jak uplynulý, tak nový týden. Sestříhal a namluvil jej pro vás Honza Vondrášek.

Vyšla akční řežba Furi, na PS4 je zdarma v rámci PS Plus

Myšlenka hry postavené na soubojích s bossy není zcela nová, ale příliš mnoho takových titulů není. Dalším, kdo se o vytvoření zábavné hratelnosti, kde jde jen o velké soupeře, s nimiž se budete potýkat mnoho minut, je akční Furi. Ta před dvěma dny dorazila na PC a PS4 a právě na druhé zmiňované platformě zamířila rovnou mezi hry zdarma v rámci PS Plus. Tam zůstane do 2. srpna a pak bude k dispozici za standardní cenu.

Zběsilá akce Furi hráčům ukáže, kdo je tady "boss"

Jak by vypadala hra, kde jsou jenom souboje s bossy? Není to nijak revoluční myšlenka, pracovala s ní Shadow of the Colossus, fungovala dobře v Titan Souls a za svou ji vzala i adrenalinová akce Furi od francouzského studia Game Bakers. Hra vzdává hold japonským akčním hrám typu Devil May Cry či hrám od Platinum Games a prim tak budou hrát reflexy, přesné načasování protiútoků, pohybu a využití schopností hlavního hrdiny. Zásadním faktorem úspěchu však bude i trpělivost, protože souboje ve Furi nebudou hotové za minutku.

Zběsilá rubačka Furi před vás postaví zástup drsných bossů

První nemobilní hra francouzského studia The Game Bakers Furi cílí na všechny milovníky rychlých akčních her. Vlastně by se dalo říct, že Furi je jeden velký souboj s bossem za druhým s žádnou omáčkou, která by vyplňovala prostor mezi epickými šermovačkami. Ve hře se na vás nikdy nevrhne dav nepřátel, kterými byste se prosekávali s lehkostí a bez námahy. Furi stojí na napětí a intenzitě soubojů jeden na jednoho a vaším sokem bude vždy smrtící nepřítel, jehož nebude zrovna jednoduché porazit.

Bleskovky

  • 1. 12. 2017 - Začátkem příštího roku vyjde na Nintendo Switch hra Furi. (+ trailer)

  • 13. 10. 2016 - Ve vývoji je Xbox One verze hry Furi, která nabídne nového bosse.

  • 30. 6. 2016 - Členové PS Plus programu obdrží 5. července Saints Row: Gat Out of Hell (PS4), Furi (PS4), Fat Princess (PS3), Call of Juarez: Bound in Blood (PS3), Prince of Persia: Revelations (PSV) a Oreshika: Tainted Bloodlines (PSV).

Hodnocení Metacritic:
74/100