flOw

flOw

Články

Hry v muzeích. Je to umění nebo ne?

Co je umění? Kdo a na základě čeho o tom rozhoduje? To jsou věčné otázky, vyvolávající množství diskuzí, vzájemných shod i rozporů, které nepanují jen v běžné společnosti, ale i v odborné vědě. V ní se touto problematikou zabývá estetika, přinášející několik možných řešení. Ani jedno však zatím nenabídlo jednoznačnou odpověď. Muzea a galerie, v nichž by člověka napadlo hledat umění na první místě, dost často fungují na základě vlastních pravidel, infrastruktury a intuice, která se moc neohlíží na odbornou teorii. Nebude tedy zas tak velkým překvapením, že stejně jako se kdysi váhalo nad tím, jestli může být modernistická malba, fotografie, film či komiks uměním, visí v poslední dobou podobný otazník i nad hrami.

Flower, flOw a další hry míří kromě PS Vita i na PS4

Po skvělé zprávě, že se magická záležitost jménem Flower dostane na PS Vita, máme pro vás další skvělou zprávu. Hra se podívá i na PlayStation 4 a předvede se i v 1080p a 60FPS. Což už u téhle hry znamená úžasný audiovizuální zážitek. Nepůjde ale jen o Flower, pro tuto cestu na PlayStation 4 a někdy i PS Vita se chystá několik dalších her.

Netradiční hra flOw pro start PS3

Při startu next-gen konzole od Sony má participovat také na TGS ohlášená hříčka s názvem flOw, která bude podle všeho prvním titulem nabídnutým ke stažení, tak nějak ve stopách konkurenčního Xbox Live Arcade.

Bleskovky

  • 16. 4. 2015 - Letos v létě dorazí kolekce remasterovaných her FlOw, Flower a Journey na PS4. Hry poběží v rozlišení 1080p při 60fps.

Hodnocení Metacritic:
71/100