zavřít

Netradiční hra flOw pro start PS3

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Při startu next-gen konzole od Sony má participovat také na TGS ohlášená hříčka s názvem flOw, která bude podle všeho prvním titulem nabídnutým ke stažení, tak nějak ve stopách konkurenčního Xbox Live Arcade.

Půjde o originální záležitost, kde budete pomocí specifických funkcí PS3 padu (řeč je o jeho naklánění) ovládat velice jednoduše navrženou kreaturku podobnou hadu, se kterou se budete pohybovat v jakémsi surrealistickém, dejme tomu podvodním světě. Zde se poženete za stejně jednoduše vizuálně navrženou potravou, což bude úzce spojeno s rozmanitými zvukovými efekty, neboli hudební kulisa zde má hrát význačnou roli. Jak jíte určité objekty ze svého okolí, k nimž se dostatečně přiblížíte, abyste je vzápětí mohli pohltit, zvětšujete se, přičemž váš apetit definuje také váš postup k danému cíli, bossovi skrývajícímu se hluboko v... ehm…, hluboko v hlubinách :-)


Pro požadovaný sestup do větších hloubek je nutno vyhledávat a požírat červeně zbarvené organismy, pro stoupání směrem k hladině zase modré. Čím níže se dostanete, tím se původně zářivá modř pravděpodobného oceánu mění, tmavne, ale zase tím blíže jste svému konečnému poslání, jímž je pozření velkého bosse. Jehož střed je obklopen různými přívěsky, co musíte nejprve pochytat, abyste se mohli dostat k hlavnímu chodu na Tokyo Game Show představeného levelu. Pokud na střed zaútočíte příliš brzo, budete odraženi a vrátíte se o několik úrovní výše, resp. blíže hladině, takže vás znovu čeká nutné nahánění červených ikon. Při tomhle všem však nemá jít jenom o navigaci v prostoru a sbírání/požírání potřebných symbolů. Buď jak buď, jedná se o takový zajímavý prototyp jednoduchých hříček, který by mohl definovat směr pro nezávislé vývojáře a jejich případnou snahu prezentovat své produkty skrze online službu PS3 nazvanou PlayStation Network Platform. O níž toho stále není moc známo, tedy vyjma takových těch hodně obecných věcí.
zdroj: GameSpot

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.