Fire Emblem Awakening
Věková dostupnost

Fire Emblem Awakening

Články

Best of 2013: Hra roku

Každoroční chvíle lásky a přátelství na Games.cz končí. V tomto článku vyhlásíme 10 nejlepších her roku 2013 podle redakce Games.cz a seznámíme vás i s tím, který z titulů jsme nakonec po mnoha a mnoha hádkách vybrali na pomyslný trůn. Za pár dnů necháme hlasovat i vás, ale teď ještě naposledy vybíráme my. Ze všech kategorií, žánrů, stylů a typů jsme nakonec určili deset her, za kterými stojíme všichni, bez výjimek a jakýchkoliv výmluv. Tak pojďme na to.

Best of 2013: Nejlepší RPG

Pro fanouška velkorozpočtových RPGček byl uplynulý rok savanou až pouští. Nevyšel Mass Effect ani Zaklínač, zato na sliby o nejlepších RPGčkách všech dob byl Kickstarter bohatý. Urodila se řada konceptů, na které jsme rádi přispěli penězi a zatímco se vývojáři uzamkli do svých studií (kde všechny peníze nepochybně používají na ženy, víno a zpěv) jsme zkoumali nezávislou tvorbu na PC nebo v Japonsku namixované RPG drinky.

Nové záběry z Gran Turismo 6 a další články z Konzolista.cz

Vedle recenzí Wonderbook: Diggs Nightcrawler, Call of Duty: Black Ops 2 – Uprising nebo Unearthed: Trail of Ibn Battuta (se zajímavým hodnocením 1/10 :) napsali a zveřejnili kolegové z Konzolista.cz celou řadu zajímavých článků či videí o konzolích, handheldech a hlavně hrách pro ně. Co říká Bethesda o vývoji pro next-gen konzole, a jak se staví k DRM? Jak vypadá Gran Turismo 6 na nových záběrech? Proč je Take 2 proti anti-bazarovým opatřením? Odkazy na tyhle a další informace z Konzolista.cz najdete v článku.

Připomíná se pěkně vypadající Fire Emblem: Awakening pro 3DS

Když si chce dnes člověk zahrát dobré taktické RPG, asi musí zamířit do hájemství handheldu Nintenda. Že neodejde s prázdnou, to potvrzuje i trailer na chystaný (tedy, pro anglickou mutaci chystaný) titul Fire Emblem: Awakening, který by se měl na západním trhu objevit někdy v příštím roce (v Japonsku už titul vyšel), a který ukazuje, že i s malým displayem jde odvyprávět pořádný příběh.

Chystané hry pro 3DS a Wii, které stojí za vaši pozornost

Kdepak jsou všechny ty modré oceány a takřka stoprocentní zacílení na casual hráče, milé Nintendo? Naštěstí dávno v trapu, Nintendo samozřejmě potřebuje i hardcore hráče, protože právě ti dělají platformě největší promo a nejvíce si kupují. A tak je lineup Nintenda na letošní jaro a léto (a částečně i zbytek roku) zaměřen právě na ně, na hráče tělem i duší.

Nový Fire Emblem se probouzí k životu

Jednu věc opravdu nechápu: proč ještě na 3DS nevyšel, potažmo nebyl oznámen, další díl v parádní strategické sérii Advance Wars. Výrazně by to zlepšilo kvalitu zážitku z cestování dopravními prostředky, zejména MHD. Snad se ale někdy dočkám a v mezičase si budu dělat naděje, že důstojnou náhradou bude Fire Emblem: Awakening.

Bleskovky

  • 15. 7. 2014 - V Super Smash Bros. se objeví Lucina a Robin (Fire Emblem) i Captain Falco (F-Zero)

Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Hodnocení Metacritic:
92/100
Datum recenze:
16. května 2013
Recenze