Fable: The Lost Chapters
Věková dostupnost

Fable: The Lost Chapters

Články

Retro GamesPlay – hrajeme RPG Fable: The Lost Chapters

První Fable od Lionhead Studios z hlavy Petera Molyneuxe vyšla v roce 2004 nejdřív na Xboxu, o rok později i na PC. Původně přitom měla vyjít už na Dreamcastu. Svou pouť ve Fable: The Lost Chapters začínáte jako malý chlapec v Albionu, který postupně vyrůstá. RPG systém přišel s tehdy vcelku revolučním konceptem morálky, spoustu předtím slibovaných mechanik ale nakonec neobsahoval.

Fable, Black & White a další - na studio Lionhead se jen tak nezapomene

29. duben není datum, ke kterému by se v historii lidstva vázaly zásadní událostí. Když nepočítáme tragický skon Ivety Bartošové, dobytí města Orléans vojsky pod vedením Johanky z Arku, překonání hranice 100 km/h v automobilu nebo svatbu Hitlera s Evou Braunovou, moc důležitého se toho v tento den nestalo. Herní průmysl ale přispěchal na pomoc a historickou reputaci 29. dubna se pokusil vylepšit definitivním koncem studia Lionhead, k němuž došlo na den přesně 20 let od jeho založení. Po období zvažování se totiž nepodařilo najít pro studio kupce, takže několik desítek zbývajících vývojářů šlo v pátek 29. dubna do práce naposledy. A protože studio Lionhead neslo díky Peteru Molyneuxovi na svých bedrech dědictví slavného studia Bullfrog, stojí za to se ohlédnout, jaké hry vlastně po Lionhead zůstanou. Kvůli některým z nich totiž řada hráčů na Lionhead jen tak nezapomene.

Vyhlášení výherců v soutěži o Xbox 360 ovladače s Fable III motivem

Dnes už není nic jako dřív. Skvěle to svého času vystihl Bart Simpson (citovali bychom, ale paměť už taky není co bývala), a jakkoli nehovořil o výdrži gamepadů, strefil stejně hřebík na hlavičku. Každý pravidelný hráč potvrdí, že jsou jako z papíru bez ohledu na konzoli. Člověk skoro nestíhá naklikávat v e-shopu nové do zásoby. Proto jsme ale tady, abychom vám alespoň pro jednou vrazili gamepad do ruky zadarmo. Vyškemrali jsme pro vás od Microsoftu do soutěže pět kusů X360 ovladače s motivem Fable III. Získat jste jeden z gamepadů mohli po zodpovězení trojice jednoduchých otázek, což se mnohým z vás podařilo. Pětici vylosovaných šťastlivců najdete v článku společně se správnými odpověďmi.

Chystá se HD remake původního Fable a nový Deus Ex

S blížící se E3 bude víc a víc studií tajemnější než hrad v Karpatech a zároveň budou odhalovat novinky ještě před samotnou výstavou. Mezi taková (ne)oznámení se nyní zařazují i Lionhead Studios a Eidos. Nejprve k prvnímu pacientovi, jenž vydal svým způsobem všeříkající video, které najdete uvnitř článku. Uvidíte v něm twitterové dotazy na HD remake vynikajícího RPG Fable, které je už devět let staré a nějakou digitální plastickou chirurgii by si zasloužilo.

Peter Molyneux: Nikdy jsem neudělal skvělou hru

Na tohle nejsme od sebevědomého chlapíka, který má na svědomí hned několik kvalitních herních počinů (Populous, Fable série a dalš), zvyklí.

Bleskovky

  • 17. 3. 2016 - Bývalí zaměstnanci Lionhead a vývojáři (Simon Carter a Dene Carter) původních Fable by se rádi pustili do vývoje rebootu.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
6. září 2005
Recenze