Europa Universalis IV: Mare Nostrum

Europa Universalis IV: Mare Nostrum

Články

Humble Bundle nabízí Europu Universalis IV se 17 DLC za cenu jednoho rozšíření

Pokud se vaše peněženka ještě nevzpamatovala z vánočního šílenství, ale nejradši byste si i tak udělali radost nějakou hutnou strategií od Paradoxu a neomezovali se přitom jen na základní hru, pak vás zachrání Humble Bundle. Europa Universalis IV, které táhne na sedm let, si vysloužila vlastní balíček s pořádnou porcí dodatků.

Hráči Europa Universalis IV mohou spustit lodě na moře v datadisku Mare Nostrum

Europa Universalis IV se do stereotypu rozhodně nepropadá. Brání tomu například vydání datadisku Mare Nostrum, který zpracovává především námořní boj a obchod. V datadisku se tedy představují hlavně námořníci, kteří se stávají cennou komoditou, protože na nich závisí úspěch vašich korábů.

Datadisk Mare Nostrum pro Europa Universalis IV rozšíří mapu a přidá kondotiéry

Začátkem dubna se opět rozšíří už tak masivní záběr strategie Europa Universalis IV o další soubor nových prvků. Díky datadisku Mare Nostrum se budete moci vrhnout na detailnější obchod, válku a diplomacii skrze mořskou hladinu, čemuž jsme se věnovali už při představení datadisku. S novým videem, které se Mare Nostrum věnuje ale tvůrci z Paradoxu představili další novinky, které se nevěnují jen námořní tématice.

Datadisk Mare Nostrum pro Europu Universalis IV řeší především námořní obchod

Takřka tři roky po vydání se hráči Europa Universalis IV brzy dočkají dalšího přídavku. Ten ponese jméno Mare Nostrum a jak název naznačuje, zavede hráče na moře a rozšíří možnosti obchodu a ochrany obchodních cest.