zavřít

Factorio konečně dostává datum vydání

Windows MAC Linux

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Vzpomenete si, kdy jste o českém Factoriu slyšeli úplně poprvé? Nedivil bych se, kdybyste se hned nerozpomněli. Ve vývoji je už opravdu dlouho, v předběžném přístupu na Steamu téměř čtyři roky. A tvůrcům ze studia Wube Software to přestává vyhovovat. Oznamují proto stále ještě dost vzdálené datum vydání, aby sami sebe motivovali k dokončení hry.

Factorio ve verzi 1.0 vyjde 25. září příštího roku. Ani náhodou to neznamená, že by práce na hře v ten den skončily. Tvůrci si akorát dají menší pauzu a pak se k projektu vrátí s nápady, kterých mají zřejmě plnou hlavu. Co je tedy vedlo k oznámení finálního data vydání?

Problém byl v jejich hesle „až to bude, tak to bude“, které jim sloužilo dobře pro účely zajištění vysoké kvality produktu, ale prý by takhle pokračovali donekonečna. Zároveň by podle vývojářů ničemu nevadilo vydat plnou hru právě teď, jelikož je obsahově plná, ale s pár věcmi by nebyli úplně spokojení.

Takže teď mají šibeniční termín (bez dvou měsíců jeden rok), do kterého se pokusí dokončit nejdůležitější rozpracované prvky a pak Factorio jednoduše vyjde. Studio najalo na tuto dokončovací fázi další dva zaměstnance – zvukaře Iana a backendového grafika Viktora, čímž se se počet členů Wube Software rozrostl na 23.

A pokud se náhodou chystáte na letošní konferenci GDS, která proběhne o posledním listopadovém víkendu v Praze, tak se tam s některými vývojáři můžete potkat, případně si poslechnout jejich přednášky. Albert se rozhovoří o vývoji vizuálního stylu Factoria a Václav zase o technické stránce tvorby grafiky. Níže už jen nová obálka hry.

Factorio

Tagy: strategie simulace česká hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.