Simulátor automatizace výroby Satisfactory je v early accessu u Epicu
zdroj: tisková zpráva

Simulátor automatizace výroby Satisfactory je v early accessu u Epicu

20. 3. 2019 16:09 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Kutej, postav, kutej, postav, spoj pásem a přestaň kutat. Kdo ví, proč je automatizace jako stěžejní prvek hry tak uspokojujícím mechanismem. Když vidíte, jak vám pod rukama vzniká obrovská továrna, která s pomocí vrtáků a pásů dělá vaši práci s mnohem větší lehkostí, rychlostí a efektivitou, hned máte lepší den. A v Satisfactory prakticky o nic jiného nejde.

Společnost FICSIT vás vysadí na mimozemské planetě, abyste zde pro ni vybudovali těžební základnu a zřídili laboratoř, v níž budete analyzovat neznámé vzorky a výsledky posílat velitelství. Půjde o velmi zdlouhavý proces skrz výstavbu mnoha a mnoha produkčních a těžebních budov, kde vás potrápí logistika, zajištění energie a vaše vlastní přežití.

Tamější přírodě se nelíbí, že narušujete její panenskou krásu, a tak na vás sem tam zaútočí bytosti na bázi uhlíku, případně na vás přerostlé rostliny vypustí oblak jedovatého plynu. Ale po většinu času vám nikdo nebrání v industriálním rozmachu.

zdroj: Archiv

Satisfactory má před sebou ještě dlouhou dobu ve vývoji, nicméně nově spuštěný early access už nabízí velkou porci obsahu. Postupně se prokoušete šesti velkými bloky technologického stromu, ve kterém si odemknete například vozidla s možností automatizace, zbraně pro vlastní obranu a mnoho dalšího.

Svět překvapivě není procedurálně generovaný, ale jde o tři ručně vytvořené biomy, které se rozprostírají na 30 kilometrech čtverečních. Ty se stanou domovem vás samotných, ale klidně i dalších třech kamarádů. V kooperaci bude výstavba megatovárny přeci jen svižnější.

Satisfactory najdete v předběžném přístupu pouze v Epic Games Storu za 30 eur.

Nejnovější články