Factoriu se rodí další konkurence v budovatelské strategii Factory Town
zdroj: tisková zpráva

Factoriu se rodí další konkurence v budovatelské strategii Factory Town

13. 3. 2019 13:04 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Mohli bychom za chvíli mluvit o novém subžánru „pásové výroby“? Zajímavý prvek, na kterém stojí česká přelomová strategie Factorio, se konečně dostává i do dalších her. Příští týden půjde do early accessu na Epic Games Storu slibně se tvářící Satisfactory a nyní se ocitla v early accessu na Steamu další podobná hra Factory Town. A i ta k problematice automatizace přistupuje trochu jinak.

Factorio a Satisfactory jsou si velmi podobné v tom, že hrajete za jednu postavu, která obstarává veškeré úkony ve hře – nejprve těží suroviny a vyrábí z nich prostředky, které budou těžit za ni, aby se hráč mohl soustředit na zajímavější věci. Satisfactory se liší tím, že se ve 3D světě orientujete z pohledu první osoby. Factory Town z vás naopak dělá přihlížejícího boha.

Sami se totiž nijak zvlášť neangažujete. Dřevo, kamení a další suroviny necháváte těžit své dělníky. Vy jen rozdáváte rozkazy, stavíte výrobní budovy a vymýšlíte mezi nimi důmyslný systém pásové přepravy produktů.

Hra vám umožní vytvořit opravdu zajímavé vertikální konstrukce, ve kterých aby se čert vyznal. Někdy ani nejde o pásy, ale pouhá koryta, po kterých se valí klády a kulaté předměty jen za pomoci gravitace.

zdroj: Archiv

Cílem je samozřejmě absolutní automatizace úkonů, jelikož stroje jsou víc než lidi. Naštěstí nemusíte kvůli každému typu suroviny vytvářet novou cestu z pásů, jelikož máte k dispozici filtry, které se postarají o správné rozřazení. Tedy za předpokladu, že je sami správně nastavíte.

Jako obvykle začínáte s málem a postupně, jak si odemykáte nové možnosti v technologickém stromu, jsou dříve náročné úkony snazší a snazší. Factory Town ale není ryzí simulací, čehož je důkazem možnost odemknout si magický prášek, který pořádně nakopne vaši výrobu.

Hru už nyní naleznete v předběžném přístupu na Steamu ve velmi pokročilém stádiu vývoje. Je vám k dispozici kompletní technologický strom v kampani postrádající příběh a můžete se předvést v kreativním módu.

V plánu už nejsou žádné velké věci (pokud nebude komunita dost hlasitá), jen dodělání endgamového obsahu, optimalizace, Steam Workshop, dekorace, lepší tutoriály a možnost hrát si s obvody. Early access potrvá zhruba půl roku.

Nejnovější články