Tvůrci Goat Simulatoru se inspirovali českým Factoriem a chystají early access Satisfactory
zdroj: tisková zpráva

Tvůrci Goat Simulatoru se inspirovali českým Factoriem a chystají early access Satisfactory

8. 3. 2019 8:56 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Zavřete oči, představte si českou budovatelskou strategii Factorio, vdechněte jí modernější vzhled a přepněte se do pohledu první osoby. Rázem jste se octli v úplně jiné hře zvané Satisfactory. Sice na ní dělají tvůrci šíleného Goat Simulatoru, ale nečekejte nic podobného. Jde o seriózní výstavbu továren s pásovou výrobou, i když nový trailer oznamující datum vstupu do předběžného přístupu je pěkně trhlý.

Zatím se nedozvíte, proč děláte, co děláte. Jednoduše chcete těžit suroviny, přetvářet je ve stavební prvky a pomocí nich se pomalu posouvat technologickým stromem. Příběh je totiž jedna z věcí, která do early accessu přibude až mnohem později. Nicméně i bez něj bude co objevovat.

Kromě mnoha budov a zařízení si zajezdíte v autech (vlaky budou rovněž později), vyrobíte si zbraně a nandáte to emzákům. A nemusíte na to být sami, protože hned od začátku můžete hrát v koopu až čtyř hráčů. Prý můžete i ve víc, ale tam tvůrci nezaručují stabilitu.

zdroj: Archiv

Satisfactory vstoupí do předběžného přístupu exkluzivně na Epic Games Storu 19. března a pobude si zde minimálně rok. Tvůrci vědí, že na hře budou pracovat mnohem déle, ale někde na té cestě se objeví chvíle, kdy bude dávat smysl překlopit se do verze 1.0.

Tvůrci se v prvním měsíci budou věnovat převážně opravám, aby hra běžela prvním odvážlivcům. V dubnu se přidají nové horniny a výtahy, neboť pásová výroba je díky 3D podstatě hry i vertikální. Koncem května by měla přibýt sedmá úroveň vývoje, vlaky a úprava late gamu.

Poté můžete počítat s přidáním příběhové linky, budov, dílů, vozidel, nepřátel, dojde k další optimalizaci, vzniknou dedikované servery a podpora modifikací. Snad si Satisfactory vezme z Factoria to nejlepší a ještě to rozšíří.

Nejnovější články