zavřít

GamesPlay: hrajeme českou real-time strategii Factorio

Windows MAC Linux

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tipnete si, které tuzemské hry patří mezi komerčně nejúspěšnější za posledních několik let? Jasně, na Arma III nebo DayZ si vzpomene každý, ale zařadili byste mezi ně i real-time strategii Factorio? No měli byste, přestože se hra ještě pořád nachází v early access fázi. Návyková hratelnost tohoto titulu od pražského studia Wube totiž uchvátila v posledních letech statisíce hráčů, a v dnešním videu si ukážeme proč.

Základní princip Factorio je poměrně jednoduchý – abyste přežili, musíte těžit a hledat suroviny, které slouží k budování nástrojů a strojů, s jejichž pomocí pak vytváříte pokročilejší materiály, co pro změnu slouží k budování a vytváření ještě sofistikovanějších technologií. Jednoduchá struktura však umožňuje budování skutečně komplexních mechanismů, a právě to zřejmě spoustě hráčů imponuje. Anebo je možná baví survival prvek, kdy se hráč musí bránit fauně, naštvané z průmyslové výroby. Předvedeme vám oba dva zmíněné a všechny další aspekty hratelnosti Factoria.

Tagy: strategie gamesplay česká hra

Zdroje: vlastní

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.