zavřít

GamesPlay: hrajeme českou real-time strategii Factorio

Windows MAC Linux

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tipnete si, které tuzemské hry patří mezi komerčně nejúspěšnější za posledních několik let? Jasně, na Arma III nebo DayZ si vzpomene každý, ale zařadili byste mezi ně i real-time strategii Factorio? No měli byste, přestože se hra ještě pořád nachází v early access fázi. Návyková hratelnost tohoto titulu od pražského studia Wube totiž uchvátila v posledních letech statisíce hráčů, a v dnešním videu si ukážeme proč.

Základní princip Factorio je poměrně jednoduchý – abyste přežili, musíte těžit a hledat suroviny, které slouží k budování nástrojů a strojů, s jejichž pomocí pak vytváříte pokročilejší materiály, co pro změnu slouží k budování a vytváření ještě sofistikovanějších technologií. Jednoduchá struktura však umožňuje budování skutečně komplexních mechanismů, a právě to zřejmě spoustě hráčů imponuje. Anebo je možná baví survival prvek, kdy se hráč musí bránit fauně, naštvané z průmyslové výroby. Předvedeme vám oba dva zmíněné a všechny další aspekty hratelnosti Factoria.

Tagy: strategie gamesplay česká hra

Zdroje: vlastní

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.