Costume Quest

Costume Quest

Články

O některé značky THQ by mohli mít zájem i v Double Fine

Double Fine Productions není zrovna studio, které byste si spojovali s úspěchem, velkými penězi a nakupováním jiných značek a studií pod sebe. Právě naopak. Nebýt Kickstarteru, tak by se studio zřejmě nevyhnulo propouštění, jak Schafer už několikrát naznačil. Poslední hry pro Xbox navíc dělali za tak málo peněz a v tak krátké době, že to není dlouhodobě udržitelné. Jednoduše je to studio, které žilo od jedné zakázky k druhé a nemohlo si moc vyskakovat. Navíc se ty zakázky v poslední době ještě změnšovaly. Jenže teď se zdá, že by mohl mít Tim Schafer zájem o nějaké značky rozpadajícího se THQ.

Pomozte Double Fine s výběrem her, na nichž mají pracovat

Jestli někdo umí dělat propagační videa, která se zabodávají přímo do srdcí hráčů a fanoušků, pak je to Tim Schafer a jeho lidi z Double Fine. Vzpomínám si, jak mě pobavili videem, propagujícím Double Fine Adventure na Kickstarteru, aniž by vůbec měli něco konkrétního ze hry po ruce. Dnes bych se jim za to ušklíbl, tenkrát mě Schafer a spol. dostali. A obávám se, že v tomto případ mě dostali ještě více, protože pro akci The Amnesia Fortnight stvořili nejenom parádní video, ale tentokrát nabízí i něco konkrétního, hmatatelného a velmi brzy získatelného.

Costume Quest je první PC hra od Double Fine za 6 let

Od soboty je na Steamu PC verze jednoduše vypadajícího, ale zábavného akčního RPG Costume Quest, které původně vyšlo na XBLA a PSN. Ne, ta hra není sama o sobě ničím výjimečná krom toho, že je slušná. Jde o okolnosti, za kterých nakonec PC verze vznikla, a kdo za hrou stojí.
Hodnocení Metacritic:
77/100