Civilization V: Brave New World
Věková dostupnost

Civilization V: Brave New World

Články

Vědci rozšířili Civilization V o mocnou umělou inteligenci

O umělé inteligenci slýcháme z úst zástupců Googlu, Amazonu, Facebooku i Microsoftu už nějakou dobu, a to se v příštích letech měnit nebude. Naopak se bude o AI mluvit stále častěji, včetně jejích potenciálně negativních stránek. Na ty se teď pokouší zábavnou formou modu do Civilization V upozornit výzkumníci z Cambridgeské univerzity, konkrétně z jejího Centra pro studium existenčních rizik.

Šiřte slávu totalitního státu v Papers, Please modu pro Civ V

Papers, Please, neboli morálně drásavou a herně dosti závisláckou sondu do duše pohraničního úředníka totálního státu Arstotzka, jsme na Games.cz vychválili horem spodem a zařadili mezi nejpovedenější tituly roku 2013. Dílo jednoho jediného vývojáře Lucase Popa však nezaujalo pouze nás, o čemž svědčí nemalý ohlas na modifikaci pro Civilization V (a datadisk Brave New World), kterou Snakeeater337 nabízí ke stažení na Steam Workshop.

Kompletní edice shrne za necelou tisícovku všechen obsah Civilization V

Po necelých čtyřech letech ukončí v pátek 7. února (platí pro digitální verzi, krabicovka vyjde později) svoji aktivní kariéru pátá Civilizace. Za necelou tisícovku se o to postará Civilization V: Complete Edition, neboli bambiliontá „speciální“ edice Civ V, která nad svými předchůdkyněmi hodlá vyniknout kompilací veškerého doposud vydaného Civ V obsahu. Jeho výčet najdete v článku, ale ještě předtím je mou povinností vám sdělit, že základy kompletní edice mají vedle samotné základní hry tvořit datadisky Gods & Kings a Brave New World, ale též staro-nový scénář Conquest of the New World Deluxe. Základ je tedy jasný, pojďme na detaily.

Návody, češtiny a wallpapery z ABCgames

Pokud jste se rozhodli strávit deštivý víkend hraním páté Civilizace, možná se vám bude hodit čeština pro základní hru a všechny datadisky i DLC, kterou si můžete stáhnout od kolegů z ABCgames. Ve zdejší rozsáhlé databázi se vedle češtin pro všemožné hry nachází i spousta návodů, wallpaperů, trainerů a dalších užitečností. Výpis těch nejnověji přidaných najdete v článku, nebo si je rovnou můžete prohlédnout na ABCgames.

Trailer na Civilization V: Brave New World klade důraz na kulturu

Povedená Civilization V se dočká nového datadisku už za čtrnáct dnů. Ponese podtitul Brave New World, po Gods & Kings bude už druhým rozšířením oblíbené tahovky a po obsahové stránce by měl nabídnou hromadu nových věcí. Půjde o nové národy s unikátními vlastnostmi, budovami a vůdci, kulturní vítězství a vůbec větší zaměření na rozšiřování kultury a jejího vlivu za vaše hranice.

Sociální politika a nové ideologie oživí datadisk pro Civilization V

Datadisk Brave New World pro Civilization V se blíží, jeho vydání je naplánováno už na 12. července 2013. Vývojáři nám už dříve vysvětlili, že v datadisku budete moci konečně vyhrát nejen silou, ale také kulturou. Kulturní vítězství a větší zaměření na turismus nebude samozřejmě tou jedinou novotou a v novém videu nám vývojáři odhalili spoustu možností kolem sociální politiky a nového systému ideologie.
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
9. července 2013
Recenze