zavřít

Vědci rozšířili Civilization V o mocnou umělou inteligenci

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

O umělé inteligenci slýcháme z úst zástupců Googlu, Amazonu, Facebooku i Microsoftu už nějakou dobu, a to se v příštích letech měnit nebude. Naopak se bude o AI mluvit stále častěji, včetně jejích potenciálně negativních stránek. Na ty se teď pokouší zábavnou formou modu do Civilization V upozornit výzkumníci z Cambridgeské univerzity, konkrétně z jejího Centra pro studium existenčních rizik.

Mod jednoduše nazvaný Superintelligence rozšiřuje Civilization V o výzkum a vývoj umělé inteligence. V praxi to znamená rozšíření technologického stromu o několik nových technologií a je na vás, jak s nimi ve hře naložíte.

Umělá inteligence vám může zprvu poskytnout několik výhod a nakonec se z ní může stát super inteligence, která vám zajistí absolutní ovládnutí vědy. Jenže pokud ji nebudete držet dostatečně na uzdě, může se vymknout kontrole. To pak vyústí ve zničení lidstva a okamžitou prohru.

Vzhledem k její ničivé povaze jde přirozeně o technologii, kterou najdete až v pozdějších fázích hry. Pokud se tedy chcete na obsah modu podívat na vlastní oči a nečekat třeba i desítky hodin, než se k ní propracujete, měli byste začít novou hru v moderní éře.

Superintelligence existuje ve dvou verzích a obě jsou k nalezení na Steamu. Ta první ke svému běhu vyžaduje pouze původní Civilization V, zatímco ta druhá slouží naopak pouze pro datadisk Civilization V: Brave New World. Jednoduše si tak stáhněte verzi odpovídající vaší hře a můžete se pustit do využívání umělé inteligence. Jen nezapomeňte na to vodítko…

Tagy: strategie tahová

Zdroje: Steampowered

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.