Call of Duty: Ghosts

Call of Duty: Ghosts

Články

Rekapitulace: čtrnáct let války s Call of Duty

Call of Duty je snad tou nejslavnější sérií akčních stříleček vůbec. Debutovala v roce 2003 a od té doby s téměř železnou pravidelností každý podzim na naše konzole a počítače přivádí válku. Ze začátku především druhou světovou, ale zdaleka nejen tu. Kam se herní válčení za těch 14 let posunulo až k letošnímu Call of Duty: WWII si ukážeme v naší rekapitulaci. Video pro vás připravil, sestříhal a namluvil Honza Vondrášek.

Activision čelí obvinění za neoprávněné používání vozidla Humvee v sérii Call of Duty

Je to ta část herního vývoje, nad kterou se běžný hráč prakticky nemá důvod pozastavovat. Když v Call of Duty usedáte do armádního vozidla Humvee (HMMWV), všímáte si jeho robustnosti, odolnosti a schopností, které pramení z reálného předobrazu do dnes mnoha státy používaného vozidla. Určitě se nepozastavíte nad tím, jací jsou v Activision kabrňáci, když si sehnali takhle důležitou licenci. No, nesehnali.

Znáte kompletní historii série Call of Duty? Pokud ne, film CODumentary vám vše objasní

Všechno to začalo studiem Infinity Ward v roce 2003, kdy vyšlo první Call of Duty z prostředí druhé světové války. Dva roky na to vyšel jeden z nejpamátnějších dílů série, stále ze stáje Infinity Ward a stále z té samé války. O rok později vyšel na dlouhých 11 let poslední díl Call of Duty 3 zabývající se historií, o který se však postaralo studio Treyarch, jež se dodnes střídá s Infinity Ward a poměrně nedávno i se Sledgehammer Games ve vydávání Call of Duty her, vše pod hlavičkou Activision. A protože v tom může být docela zmatek, vznikl filmový dokument pokrývající celou historii jedné z nejslavnějších stříleček vůbec.

Konzole Xbox One je oficiálně v prodeji i v ČR a SR

Stejně jako v případě konzole Xbox 360 jsme si v ČR a SR museli oproti jiným zemím počkat i na zahájení prodeje konzole Xbox One. A opět se čekání protáhlo skoro na rok, i když spíše papírově, protože kdo chtěl, mohl si Xbox One koupit v okolních zemích (typicky Německo) a používat zahraniční účet pro Xbox Live. Ode dneška je však pořízení Xbox One a užívání většiny funkcí Xbox Live mnohem pohodlnější, protože se konzole, hry pro ni a samozřejmě i příslušenství začala oficiálně v ČR a SR prodávat. Společně s tím se také rozeběhla tuzemská verze služby Xbox Live, jakkoli není lokalizovaná do češtiny.

V dalším Call of Duty: Ghosts DLC zažijete invazi pirátských duchů a mexické mariachi

Tvůrci Call of Duty už neví co by. Podtrhuje to DLC Invasion pro Call of Duty: Ghosts, o kterém se v pátek rozepsal Adam, ale ještě jednou se k němu nyní vrátíme kvůli dvojici videí z nových map. První z nich se jmenuje Departed a odehrává se v mexické vesničce během Dušiček. Druhá nese název Mutiny a přináší prostředí přístavu a pirátské lodě s duchy.

Nové mapy z DLC Invasion pro Call of Duty: Ghosts vás zavedou do exotických míst

Zatímco Call of Duty: Advanced Warfare nevypadá (třeba díky Spaceymu) nezajímavě, nesmíme zapomínat na Call of Duty: Ghosts z loňska, protože hra ještě stále neřekla poslední slovo. Pro Ghosts vyšla už dvě DLC a třetí s názvem Invasion vyjde 3. června. Activision a Infinity Ward v tiskové zprávě oznámili detaily o tom, co už příští týden čeká na majitele Xbox 360 a Xbox One. Pro ostatní verze hry vyjde DLC, jako obvykle, později.

Bleskovky

  • 3. 1. 2019 - Letošní Call of Duty určitě nebude pokračováním Ghosts.

  • 28. 10. 2014 - Podle analýzy Cowen and Company zaznamená Call of Duty: Advanced Warfare o 70% méně předobjednávek než Black Ops 2 a o 40% méně předobejdnávek než Ghosts.

  • 22. 7. 2014 - Britský žebříček prodejnosti 29. týdne roku 2014: 1. Watch Dogs, 2. FIFA 14, 3. Call of Duty: Ghosts.

  • 7. 7. 2014 - Vyšel DLC balíček Blunt Force pro Call of Duty: Ghosts, který do hry přidá obleky s motivem marihuany.

  • 13. 5. 2014 - Na americkém Microsoft Store běží výprodej her se slevami až 50% (např. Call of Duty: Ghosts za 30$).

  • 7. 5. 2014 - Call of Duty: Ghosts je celkově nejprodávanější hrou pro PS4 a Xbox One.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
68/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
12. listopadu 2013
Recenze