Společnost Paradox Interactive má za sebou nejlepší kvartál v historii, aniž by vydala novou hru
zdroj: tisková zpráva

Společnost Paradox Interactive má za sebou nejlepší kvartál v historii, aniž by vydala novou hru

20. 2. 2019 14:31 | Byznys | autor: Patrik Hajda |

Poslední dobou jsme svědky častého skupování studií nyní už gigantem THQ Nordic, ale Paradox Interactive také není žádný drobek. Ve skutečnosti rozšiřuje svoje portfolio, kde se dá. Loni si přivlastnil tvůrce BattleTechu, pustil se se svými populárními značkami do deskovek a rovněž zaznamenal nejlepší kvartál v historii firmy.

Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku společnost Paradox Interactive vydělala 336,9 milionu švédských korun, v přepočtu zhruba 820 milionů korun českých. Je to nárůst o 51 % vůči stejnému období v roce 2017, tedy obrovský úspěch.

Výkon je to o to úctyhodnější, když uvážíte, že v tomto období studio nevytvořilo žádnou novou hru, jen DLC pro své existující značky Cities: Skylines, Stellaris, Europa Universalis IV, BattleTech, Surviving Mars a Crusader Kings II.

„Dosáhli jsme toho bez nových her během daného kvartálu, což znovu demonstruje sílu naší hlavní strategie, kterou je vývoj a následná dlouhodobá podpora her a značek. Neustálé updaty a rozšíření prodlužují životnost našich her z hlediska počtu hráčů i návratnosti,“ okomentovala oznámení Ebba Ljungerud, od loňského roku nová ředitelka Paradoxu.

zdroj: Archiv

V celém loňském roce společnost vydala jen dvě hry (BattleTech a Surviving Mars), ale zato 16 rozšíření. Výdělek za rok 2018 činí 1,3 miliardy švédských korun (3,16 miliardy Kč), což je nárůst o 39 % oproti předcházejícímu roku.

Kromě studia Harebrained Schemes se Paradoxu podařilo získat většinový podíl ve společnosti Hardsuit Labs (Blacklight: Retribution), která momentálně pracuje na neoznámeném projektu, a také koupil práva na značku Prison Architect.

Do akvizic loni ve výsledku společnost investovala 377 milionů korun českých, do vývoje her 740 milionů. „Konstantní přidávání her a značek do našeho portfolia zůstává hlavní součástí naší strategie,“ říká Ljungerud a dodává, že do budoucna hodlají investovat víc než kdy jindy.

Tyto investice se budou týkat především žánru manažerských strategií, neboť Cities: Skylines a Surviving Mars jsou jejich nejúspěšnější hry. Sám doufám, že se brzy dozvíme něco o budoucnosti mého oblíbeného Prison Architecta.

Nejnovější články