zavřít

V novém DLC pro Crusader Kings II se stanete světcem nebo legendárním hrdinou

Windows

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Jak nejlépe motivovat válečníka k tomu, aby se vydal do daleké země masakrovat cizáky? Stačí mu říct, že ho za to bůh odmění, a může to být buď ten s velkým B, nebo klidně Odin či Perun. A právě na nábožensky motivovaných válečných činech je založené nové DLC pro Crusader Kings II, prý to dosud vůbec největší, jménem Holy Fury. Níže se dozvíte, co přináší.

Prvním a dost očekávatelným krokem je vylepšení systému křížových výprav. Jsou tu nové možnosti, kam se s křížem na prsou vydat – například si můžete prožít známé dobytí Konstantinopole během 4. křížové výpravy.

A jste-li špinavý pohan, taky se dočkáte zajímavých inovací. Takzvané Warrior Lodges jsou společnosti válečníků zaměřené na odvážné a hrdinské činy. Jejich členové tak někdy bojují proti sobě, aby si vydobyli čest, jindy vyráží na epické výpravy nebo nájezdy.

V novém DLC budete mít větší kontrolu nad svým národem. Můžete se dokonce pokusit reformovat celou jeho kulturu. Žijete v zemi zuřivých Vikingů, kteří nechtějí ani slyšet o nějaké diplomacii nebo sňatkové politice a nejradši by celý svět zaplavili krví? S trochou snahy z nich můžete udělat pacifistické beránky, i když to asi nebude ze dne na den.

Hezky zní systém pokrevního příbuzenství a následnictví. Dejme tomu, že nějaký pohanský hrdina vykoná legendární čin. Všichni jeho potomci následně budou těžit z toho, že jsou synové či vnuci slavného Ragnara. A když se k někomu takovému přiženíte, vaše dítě – a tedy i dynastie – si pro sebe tenhle benefit uzme.

U křesťanů je výhodnější asociovat svůj rod se světci. Ti vznikají jednoduše – jsou hodně věřící, pak někde mučednicky (nebo klidně i normálně) umřou, papež z nich udělá svaté. Pro jejich příbuzné to je hodně prestižní událost.

Když už jsme u papeže, odteď si ho budete muset předcházet, aby vás korunoval, zvlášť když jde o císařství Svaté říše římské. Kolem jednoduchého aktu položení kusu vzácného kovu na něčí lebku se ve středověku vyváděly strašlivé psí kusy, takže je dobře, že to Crusader Kings reflektují.

Kdyby vás skutečné státy nezajímaly, můžete na začátku hry kliknout na odpovídající tlačítko a hra vám vygeneruje zbrusu nové státní útvary, kultury, náboženství a tak dále. Všechny nové státy by zároveň měly dávat smysl, takže tu nejspíš uvidíte velká impéria i malé státy, přesně jako ve středověké Evropě. Něco podobného už umí mody a teď se dočkala i oficiální verze.

To by bylo DLC, které vyjde 13. listopadu na Steamu a v obchodě Paradoxu za 20 eur. Zároveň se jako vždy chystá update zdarma pro všechny majitele hry, který obsahuje spoustu drobností jako upravenou mapu (například v Rusku a Finsku), lepší portréty s odpovídajícími korunami nebo otylými postavami a další vylepšení.

Tagy: středověk strategie dlc

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.