zavřít

Microsoft kupuje fyzikální engine Havok

iPad iPhone Android PlayStation 4 Windows Wii PlayStation 3 PlayStation 2 Xbox 360 GameCube Xbox MAC PSP VITA Wii U Xbox One Linux Windows Phone 8

- Byznys autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Softwarový gigant Microsoft se na svém blogu pochlubil zajímavou akvizicí, která se týká především nás, hráčů. Řeč je o fyzikálním enginu Havok, který tvoří páteř fyzikálních výpočtů více než 600 her včetně mnoha známých sérií jako třeba Halo, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Call of Duty či Uncharted.

Microsoft odkoupil Havok od Intelu, licenční podmínky pro třetí strany by se však změnit neměly - není se tak třeba obávat, že se náhle změní dostupnost tohoto fyzikálního enginu. Jednoduše řečeno, Microsoft vyloučil, že by omezoval přístup dosavadních uživatelů k tomuto softwaru.

Očekávat však lze integraci Havoku do stávajících technologií od Microsoftu, z nichž stojí za zmínku především DirectX 12. Dá se také předpokládat, že z toho nějakým způsobem bude vedle PC scény těžit především Xbox One. 

Tagy: Halo (série) Assassin's Creed (série) byznys koupě akční sci-fi akvizice fyzika historická FPS parkour 3rd person engine křižácké výpravy

Zdroje: Microsoft blog

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.