Blitzkrieg 3
Věková dostupnost

Blitzkrieg 3

Články

Systémy verbování ve Steel Division a Blitzkrieg 3 jsou rozdílnější, než byste na první pohled řekli

Steel Division: Normandy 44 je mnohem lepší hra než Blitzkrieg 3. Ještě než začnete pískat, vrhat po mně stielhandgranaten a hlasitě protestovat, že tyhle dvě válečné strategie přece nemůžu srovnávat, prosím, abyste mě vyslechli. Je mi jasné, že házet dohromady hardcore jablka s oddechovými hruškami není ideální, ale nutí mě k tomu jeden společný, zdánlivě velice podobný, aspekt obou her, který bych v následujícím článku rád blíže rozebral – a tím jsou jednotky a systém, s jehož pomocí je povoláváte na bojiště.

O dva roky později – na Steamu je dostupná hotová verze Blitzkrieg 3

V květnu roku 2015 vstoupil Blitzkrieg 3 do early accessu na Steamu s tím, že plná hra vyjde do 4–5 měsíců. A nakonec jsou z toho celé dva roky… Tak už to ale bývá s naprostou většinou early access her. Blitzkrieg 3 je však konečně venku. Navíc za stejnou cenu jako doposud, ale s mnohem větším množstvím obsahu.

Do Blitzkrieg 3 dorazila pokročilá umělá inteligence Generál Boris

Umělá neuronová síť, to je panečku vynález. Jde o jeden z modelů používaných při tvorbě umělé inteligence, který napodobuje strukturu biologického mozku, a dobře funguje například v lékařství nebo na burze. A podle ruského studia Nival, stojícího za druhoválečnou strategií Blitzkrieg 3, se hodí i na bitevní pole. Jejich nový výtvor, který do hry dorazil před pár dny, se jmenuje Generál Boris. A soudě dle videa by vám mohl pořádně zatopit.

Early access verze Blitzkrieg 3 nabízí za plnou cenu multiplayer a jednu singleplayer misi

První hratelná verze válečné strategie Blitzkrieg 3 je počínaje dneškem k dispozici na Steamu v ...early access režimu. Samozřejmě ne zdarma, nýbrž za peníze. Za dost peněz. Na rozdíl od typické strategie, kdy tvůrce nabídne early access za nižší cenu, kterou pak postupem vývoje zvyšuje, se vývojáři z Nival rozhodli prodávat early access verzi za cenu finální. Přijde mi, že si popletli early access s předobjenávkou, ale budiž - stejně záleží jenom na tom, jestli svou nabídkou vzbudí zájem hráčů, kteří se mohou ke koupit motivovat krátkým trailerem.

Za týden vychází early access verze válečné strategie Blitzkrieg 3

Válka se blíží. Ruští vývojáři z Nival oznámili, že 6. května vstoupí s Blitzkrieg 3 do poslední fáze testování skrze early access. Ten bude trvat čtyři až pět měsíců, přičemž, pokud vše půjde dobře, plná verze vyjde na podzim. „Steam Early Access je skvělou možností, jak se zúčastnit vývoje hry, jak si ji zkusit a nabídnout tolik potřebný názor na to, jak byste chtěli, aby Blitzkrieg 3 vypadala,“ říká Sergej Orlovský.

Dobývání sovětské základny ve videu z Blitzkrieg 3 není žádná legrace

Realtimové strategie jako by se pomalu zvedaly z prachu zapomnění. Alespoň takový dojem mám po zhlédnutí osmiminutového videa z Blitzkrieg 3. Jeden hráč na záběrech dobývá základnu, kterou strategicky připravil hráč jiný, a následně svěřil její správu do rukou AI. A tak past střídá past, dobře postavená jednotka se doplňuje s minovým polem a postup německých jednotek proti Rudé armádě už titulní bleskovou válku tolik nepřipomíná.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
27. června 2017
Recenze