Black & White 2
Věková dostupnost

Black & White 2

Články

Fable, Black & White a další - na studio Lionhead se jen tak nezapomene

29. duben není datum, ke kterému by se v historii lidstva vázaly zásadní událostí. Když nepočítáme tragický skon Ivety Bartošové, dobytí města Orléans vojsky pod vedením Johanky z Arku, překonání hranice 100 km/h v automobilu nebo svatbu Hitlera s Evou Braunovou, moc důležitého se toho v tento den nestalo. Herní průmysl ale přispěchal na pomoc a historickou reputaci 29. dubna se pokusil vylepšit definitivním koncem studia Lionhead, k němuž došlo na den přesně 20 let od jeho založení. Po období zvažování se totiž nepodařilo najít pro studio kupce, takže několik desítek zbývajících vývojářů šlo v pátek 29. dubna do práce naposledy. A protože studio Lionhead neslo díky Peteru Molyneuxovi na svých bedrech dědictví slavného studia Bullfrog, stojí za to se ohlédnout, jaké hry vlastně po Lionhead zůstanou. Kvůli některým z nich totiž řada hráčů na Lionhead jen tak nezapomene.

Peter Molyneux opouští Lionhead a Microsoft

A teď jedna nečekaná, dost možná nejdůležitější zpráva z celé letošního GDC: po patnácti letech se Peter Molyneux rozhodl, že opustí Lionhead a také svoji pozici v Microsoftu. Jako tvůrčí konzultant bude nadále při ruce během vývoje Fable: The Journey, jinak se chce ale soustředit pouze na své vlastní, nezávislé projekty s firmou 22 Cans (22 plechovek).

Datadisk Black & White 2: God Wars

Odněkud z Polska, konkrétně ze serveru Gry Online, pochází oficiálně zatím nepotvrzená informace, že se pracuje na prvním datadisku pro Black & White 2 (recenze), který by se měl jmenovat God Wars.

Obrázky z češtiny pro Black & White 2

Jak už zaznělo v Krátkých zprávách, překladatel Lost Viking připravuje češtinu pro říjnovou strategickou hru na Boha Black & White 2 od Lionheadu a EA.

Black & White 2 - shrnutí první recenze

Příznivci Petera Molyneuxe bezpochyby zaregistrovali dokončení pokračování úspěšné strategie Black & White a už ho netrpělivě vyhlížejí v obchodech.

GameStar 77 s Black & White 2 a Pánem Prstenů

Ač se podzimní herní sezona ještě pořádně nerozjela, kolegové z časopisu GameStar jsou mírně v předstihu a můžete společně s nimi nahlédnout do blízké budoucnosti.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
75/100
Datum recenze:
20. října 2005
Recenze