Bejeweled 3

Bejeweled 3

Články

Charitativní Humble Origin Bundle 2 nabízí první dva díly Dragon Age či C&C: Generals

Již podruhé mají vášniví sběratelé možnost ve spolupráci s Humble Bundle doplnit si svoji sbírku EA titulů. Electronic Arts se totiž podruhé pustili do spolupráce s HB a výsledkem je Humble Origin Bundle 2, který do začátku nabízí pětici titulů okamžitě a čtyři další pro ty, kteří se rozhodnou pokořit aktuální průměrnou částku. Celkový výtěžek opět míří na charitu, EA si z prodeje nevezme, stejně jako minule, ani korunu. Je jen otázkou, zda prodej toho balíčku předčí ten první – tehdy výprodej přinesl závratných 200 milionů korun. 

Historie casual her ukazuje, že budoucnost se nedá předvídat

Shrnout kompletní historii casual her do 25 minut a ještě k tomu vynést vlastní predikci budoucnost tohoto segmentu herního průmyslu? Zní to nereálně, ale Michael Kalkowski z GameDuell během přednášky na GDC předvedl, že to možné je. Logicky se neutápěl v mnohaminutových monolozích a spolehnul se spíše na sled grafů, protože jestli se ve světě casual her podle něčeho lze orientovat, pak jsou to studená a bezcitná čísla. Casual hry neřeší emoce a umělecké záměry, nýbrž jen a pouze míru úspěchu či neúspěchu vyjádřenou v počtu stažení a tržbách.

EA prý jedná o koupi tvůrců Bejeweled za miliardu dolarů

První opravdu velký obchod tohoto roku je možná na spadnutí. Blíže neupřesněné zdroje našeptávají webu TechCrunch, že se chystá hodně drahý prodej známé společnost PopCap, která stojí třeba za oblíbenými hity Bejeweled, Plants vs Zombies, Peggle, Bookworm nebo Zuma Blitz. Původní informace konkrétního kupce neuváděla s odkazem, že to určitě není Zynga, která se sice o PopCap zajímala, ale zaplatit 1 miliardu dolarů jí bylo zatěžko. Následující informace už ovšem jako hlavního zájemce identifikuje Electronic Arts, která by prý ráda nakopla již dávno nastartovaný pokus o průnik do oblasti casual her, kde PopCap bez debat vládne.

Frag.cz po půl roce - rozhovor s Mikolášem Tučkem

Spuštění online půjčovny Frag (test služby) v létě minulého roku přišlo, jako blesk z čistého nebe. Podobný koncept není úplně běžný ani v zahraničí, natož ve zpátečnickém prostředí naší malé republiky. V té době jsme byli sami zvědaví, jak se bude projektu dařit a zvědaví jsme pořád, i když je Frag zcela evidentně ještě pořád v záběhu a na větší hodnocení je ještě brzy. Přepadli jsme tedy Mikoláše Tučka (určitě ho znáte jako šéfredaktora a později zástupce šéfredaktora magazínu Score), aby nám na rovinu řekl, jak na tom Frag je, kam směřuje a co lze od služby do budoucna čekat.

PopCap oznamuje Bejeweled 3 (a konec světa)

Je to hra pro slečinky, flákače a otravné casual hráče, můžeme si pro klid duše říkat. A stejně spoustě z nás krade neskutečná kvanta času, jedno v jaké podobě, jestli na PC, na Facebooku, mobilu nebo kdekoli jinde. Bejeweled je herní ekvivalent moru a právě nyní se na celý svět řítí už třetí smrtící vlna. PopCap dnes oznámil Bejeweled 3.
Hodnocení Metacritic:
82/100