Battalion 1944

Battalion 1944

Články

Skvělé hry (téměř) zadarmo: Total War: Shogun 2, XCOM 2, Alien: Isolation

COVID-19 sice přináší nečekané překážky, na které se jen těžko zvyká, ale ruku v ruce s nimi přicházejí akce, na které si naopak zvykáme snadno. Příval her zdarma či za zlomek obvyklé ceny nebere konce a jen tento týden se na nás hrne zásoba velmi zajímavých kousků. Ideální příležitost vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet něco nového.

Druhoválečná střílečka Battalion 1944 se probojovala z early accessu

Hráčům se stav multiplayerové střílečky Battalion 1944 v early accessu moc nezamlouval. Ani z našich dojmů nesršelo nadšení. Hra měla spoustu problémů, na kterých tvůrci naštěstí zapracovali a vznikla z toho zjevně o fous lepší akce. Hodnocení na Steamu totiž zásadně stoupá, počet hráčů se zvedá. Podaří se ale udržet hráčskou základnu?

Nemastná, neslaná střílečka Battalion 1944 hledá chuť s novou grafikou, zvuky a módem

Hráči chtějí střílečky z druhé světové války a vývojáři jim je chtějí dopřát. Někdy to dopadne víc než dobře (Day of Infamy), jindy dobře (Call of Duty: WWII), a někdy poměrně neslavně jako v případě early access verze Battalion 1944. 51 % kladných hodnocení celkově a pouze 35 % z poslední doby na Steamu rozhodně není dobrá vizitka. Tvůrci ale nehází flintu do žita a hodlají změnit špatnou pověst opravdu velkým updatem.

Battalion 1944 - dojmy z hraní

Rok se s rokem sešel a máme tady další nápodobu starých dílů Call of Duty, která vzývá nostalgii a hardcore hratelnost. Pravděpodobně to ještě ani celý rok nebyl, ale to nebrání anglickým vývojářům z Bulkhead Interactive vytvářet další válečnou FPS, jejíž osud možná bude viset od vydání na vlásku. Dobře, tak zase tak špatně na tom novinka s názvem Battalion 1944 není, ovšem slavnou budoucnost jí nevěstím a není to pouze chybou trhu. Tomuhle kickstarterovému projektu totiž v některých oblastech ujel vlak.

Battalion 1944 vyráží do early accessu, je ještě levnější než na Kickstarteru

Hm! Jsem si sice vědom toho, že Battalion 1944 je především čistokrevná týmová střílečka, které jde hlavně o zábavu, ale stejně mě nový trailer překvapil. Svým „cool“ střihem a soundtrackem mi připomíná třeba sérii Rychle a zběsile, což od citlivého vykreslení největšího konfliktu lidské historie úplně nečekáte. Ale proč dělat závěry na základě marketingu – stačí počkat do 1. února, a můžete si sami podle chuti zastřílet v early accessu.

Kickstarter kampaň Battalion 1944 finišuje, nerozhodnuté hráče tvůrci lákají na britské a sovětské jednotky

Představení Battalion 1944 zakončil Aleš slovy o nikterak revoluční, ale přesto poutavé a na nostalgickou notu hrající akci, která může využít potenciál tématiky druhé světové války. O té poslední položce jsou přesvědčeni zřejmě i samotní hráči, neboť hře se na Kickstarteru daří. Namísto původních 100 tisíc mají autoři na kontě již čtvrt milionu liber, proto představili další prvky, které do hry přidají, když se vybere ještě vyšší částka. 

Bleskovky

  • 12. 12. 2022 - Tvůrci her Brink a Gears Tactics kupují tvůrce her Battalion 1944 a Transformers: Reactivate

  • 24. 2. 2016 - Vývojáři Battalion 1944 zvažují vydání Early Access Xbox One verze hry prostřednictvím služby Game Preview.