Avadon: The Black Fortress

Avadon: The Black Fortress

Články

Spiderweb Software chystají třetí díl hardcore RPG série Avadon

RPG série Avadon se pomalu chýlí ke konci. Nepočetný tým Spiderweb Software zakončí trilogii Avadon v půlce září, kdy vyjde třetí díl s podtitulem The Warborn. Ten naváže na koncept vizuálně spartánských, ale jinak komplexních RPG ze série Avadon i na další hry studia – Avernum a Geneforge.

Žádná „indiepokalypsa“ nehrozí - vývoj her je prostě jen drsný byznys

Hádanka hned na úvod. Co se stane, když se sejde pět nezávislých vývojářů v jedné místnosti? Poskytnu vám malou nápovědu: záleží na roce, ve kterém se sejdou. Kdyby k tomu došlo v roce 2008, budou si notovat, jak se jim skvěle daří, protože mohou své výtvory prodávat na Steamu nebo Xbox Live bez potřeby vydavatele. Kdyby se sešli v roce 2011, budou ještě pořád nosit na tváři úsměv, ale zároveň si postěžují, že her vychází nějak hodně a je těžší se prosadit, pokud je Steam, Sony, Apple nebo Microsoft nepromují na homepage. V roce 2013 by už měli mírně nakyslé úsměvy, protože většina jejich prodejů se odehrává jenom během slev, no a když se sešli během GDC 2016, tak už rovnou hovořili o tzv. indiepokalypse – konci distribuce nezávislých her, jak ji nyní známe. Hrozí ale skutečně něco podobného? Nebo si jen i tvůrci nezávislých her musí připustit, že úspěch se nedostaví automaticky, když udělají dobrou hru, jen proto, že je „nezávislá“? Titulek článku na otázky ústy tvůrců sice odpovídá, ale závěr je též potřeba podložit argumenty. Tady jsou.

Avadon 2 opět zkusí ukázat jak má vypadat pořádné RPG

RPGčka od malinkatého týmu Spiderweb jsou proslulá svou zastaralou (a na to konto pro někoho roztomilou) grafikou i ozvučením, kostrbatou interakcí s herním světem, ale zároveň jsou uznávaná pro zpracování RPG mechanismů a hloubku i strukturu vyprávění či zpracování herního světa. Kdo hrál jakýkoli díl v sérii Avernum nebo Geneforge, mohl by mně dát za pravdu. Stejně jako ti z vás, co se nenechali oldschool vzhledem odradit a vrhli se předloni do prvního dílu ze zamýšlené trilogie Avadon, na který letos na podzim naváže díl druhý.

Nezávislý rozcestník – souhrn událostí ze světa indie her

Na Amálii se nám sešla spousta milého a nezávislého čtení. Oproti klasickým zprávám z nezávislého světa dostali trochu větší prostor samotní nezávislí tvůrci a jejich nápady a vize. Tak se dejte na cestu – šipek na rozcestníku visí dost.
Hodnocení Metacritic:
75/100