Alekhine's Gun
Věková dostupnost

Alekhine's Gun

Články

Vychází stealth akce z dob studené války Alekhine’s Gun

Duchovní nástupce Death to Spies, Alekhine’s Gun, má vývoj za sebou a dnes vyšel na PC na Steamu a jiných platformách digitální distribuce. Ve hře se vžijete do role bývalého zabijáka KGB, agenta s krycím jménem Alekhin, který operuje během studené války.

Špionážní Alekhine’s Gun příští týden naváže na odkaz Death to Spies

Duchovní nástupce Death to Spies, Alekhine’s Gun, se na Steamu objeví v pátek 11. března. Hra je sice už dostupná na PlayStationu 4 a Xboxu One, ovšem zatím pouze v Americe. Konzolové verze pro Evropu by měly „brzy“ následovat a vydání na Steamu je globální, tudíž minimálně na PC si zahrajete odkudkoliv už jedenáctého.

Alekhine's Gun je hardcore klon Hitmana a převlečený projekt Death to Spies 3 v jednom

Přiznat se, že si hrajeme na vraha v Hitmanovi, se v některých kruzích příliš nehodí. Jakmile ale slovíčko vrah vyměníte za termín tajný agent, i ty nejzapšklejší dámy začnou tát a pánové vám budou kupovat Martini. Samozřejmě, že protřepané a nemíchané. Jak jste už asi pochopili, v Alekhine's Gun využijete mechanismy známé z Hitmana, nicméně zabalené do příběhu o agentovi KGB, který se snaží zabránit, aby se ze Studené války nestala nukleárně horká. A má s tím co do činění spiknutí CIA i zavraždění Johna Fitzgeralda Kennedyho.

Špióni z KGB infiltrovali Kickstarter se stealth akcí Death to Spies 3

Špionáž za studené války je oblíbeným tématem nejedné hry, snad jenom tvůrci Death to Spies 3 ji však chtějí zpracovat pohledem agentů zemí z komunistického bloku. Po květnového oznámení zmrtvýchvstání projekt uspěl na Greenlightu a tvůrci se nyní pustili do mnohem náročnější mise - vybrat peníze na dokončení vývoje prostřednictvím Kickstarteru.

Špionážní stealth akce Death to Spies 3 povstala z mrtvých a nabízí demo

Zatímco první dva díly série Death to Spies, srovnatelné s hratelností Hitman her, byly zasazeny do éry druhé světové války, Death to Spies 3 přesedlá na válku studenou, což si sami můžete vyzkoušet v nečekaně vydané demoverzi! Ale moment, tohle přece více méně platilo už před třemi lety, kdy si ostatně Petr hratelnou demoverzi sám osahal. Poté však informační šum kolem hry utichl a všichni měli za to, že byla zrušena. 

Death to Spies 3 chce ukázat, jak vypadá pravá stealth akce

Dvoudílná série Death to Spies si v žánru stealth akcí drží stejné postavení, jako Red Orchestra mezi střílečkami. Získává příznivce tím, že si drží vysokou míru obtížnosti, vyplývající z příklonu k realismu, který jiné hry kvůli vyšší míře přístupnosti opustily. Herní prvky, na které tak v Hitman titulech narazíte jen při hraní na nejvyšší obtížnost, jsou pro Death to Spies hry základem hratelnosti. Připravovaný třetí díl na tom nic měnit nebude navzdory tomu, že jedním z cílů, které si tvůrci vytyčili, je dostat hru do zorného pole širší skupiny hráčů.

Bleskovky

  • 6. 11. 2015 - Studio Maximum Games se rozhodlo odložit vydání hry Alekhine's Gun, vyjde 4. února.

  • 9. 9. 2014 - Byla spuštěna Kickstarter kampaň pro Death to Spies 3. Vývojáři z Haggard Games prosí o 84 tisíc dolarů a abyste nepřispívali na zajíce v pytli, nabízí ke stažení demo. (+video)

Hodnocení Metacritic:
36/100