2Dark
Věková dostupnost

2Dark

Články

Tvůrce Alone in the Dark vydal svůj stealth horor 2Dark

Pan Smith býval detektiv, ale nakonec práce nechal, aby si užíval života s rodinou. Teď je jeho manželka mrtvá a jeho děti, podobně jako mnoho dalších z města Gloomywood, unesené. Smith se tedy vydává do temného podsvětí města, aby nalezl své děti a dál… to se uvidí. Pokud vám děj 2Dark zní jako zápletka, která by sedla k akční řežbě ve stylu Maxe Paynea, máte pravdu, ale to by nesměl za hrou stát Frédérick Raynal, který má na svědomí třeba první Alone in the Dark. Takže zapomeňte na hrdinské pobíjení desítek nepřátel, tady se budete bát.

V hororu 2Dark musíte zachránit unesené děti z drápů vraždících šílenců

Frédérick Raynal, autor strašidelné adventury Alone in the Dark, si pro svou další hru stěží mohl vybrat vhodnější název. Horor 2Dark totiž asi bude pro spoustu hráčů až příliš temnou záležitostí. Ona to přece jen není legrace, zvolit si téma příběhu zoufalého otce, který se snaží zachránit své děti z rukou šílených, brutálních únosců schopných těch nejpříšernějších zrůdností. Zvlášť když většina vašich pokusů nutně skončí neúspěchem, protože hra bude zatraceně těžká.

Tvůrce Alone in the Dark připravuje survival horor 2Dark

Když Pavel s Honzou nedávno v retro gamesplayi hráli Little Big Adventure, přirozeně jsem v té souvislosti hledal informace o současných aktivitách Frédéricka Raynala, který má společně s kolegy na svědomí nejenom oba dva díly LBA, ale též Alone in the Dark. Wikipedia mě však zklamala nedostatkem aktuálních informací a zároveň mě odradila od dalšího pátráni. A byla to chyba! Kdybych totiž nebyl líný (doplňte sami), dobral bych se k hororové akční adventuře 2Dark, kterou Raynal a spol. ze studia Gloomywood oznámili už v srpnu. Naštěstí konkrétní informace o 2Dark vydali tvůrci až dnes, u příležitosti startu crowdfundingové kampaně na Ulule. Mám tedy šanci předchozí chybu napravit a 2Dark vám představit, což se právě děje.

Bleskovky

  • 15. 3. 2016 - Horororvá akční adventura 2Dark letos dorazí nejen na PC a PS4, ale také Xbox One. (+ trailer)

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
68/100
Datum recenze:
13. dubna 2017
Recenze