zavřít

V hororu 2Dark musíte zachránit unesené děti z drápů vraždících šílenců

Windows MAC Linux

- Preview autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Frédérick Raynal, autor strašidelné adventury Alone in the Dark, si pro svou další hru stěží mohl vybrat vhodnější název. Horor 2Dark totiž asi bude pro spoustu hráčů až příliš temnou záležitostí. Ona to přece jen není legrace, zvolit si téma příběhu zoufalého otce, který se snaží zachránit své děti z rukou šílených, brutálních únosců schopných těch nejpříšernějších zrůdností. Zvlášť když většina vašich pokusů nutně skončí neúspěchem, protože hra bude zatraceně těžká.

V roli bývalého detektiva pana Smitha budete pronikat do úkrytů patřících těm nejhorším psychopatům z celého města a pokusíte se zachránit všechny malé vězně, které naleznete. Pomůže vám v tom svítilna i váš věrný revolver. Ale pozor – nábojů je málo, stejně jako baterií. A tak se vaším druhým nejlepším kamarádem stanou stíny, v nichž se můžete před všemi maniaky s mačetami a prasečími maskami bezpečně ukrýt… Stejně jako oni před vámi. Nový příběhový trailer dost dobře ukazuje, co se stane, když uděláte chybu.

Proč si Raynal jako objekt svého zájmu vybral zrovna děti? Nemohli byste stejně dobře hledat třeba nějaké neurčité důkazy? Právě že ne, protože samotné objevení malých vězňů je teprve první, jednodušší fází vašeho úkolu. Následně se totiž všichni musíte dostat pryč z díry, v níž se zrovna nacházíte. A znáte děti. Stačí chvilková zastávka, aby se v nich probudila nejistota, a najednou začnou bulet na celé kolo. Což může být v baráku patřícím obřímu chlápkovi v prasečí masce smrtící pochybení.

2Dark vám situaci příliš neusnadní ani v dalších ohledech. Abyste si uložili postup, musíte si zapálit cigaretu, což v neproniknutelné tmě není zrovna nenápadná činnost. A to vás ještě kdykoli může popadnout záchvat kašle, což přiláká zloduchy stejně jistě, jako dětský brek. Hra ovšem není procedurálně generovaná – všechny úrovně jsou navržené ručně, takže po dostatečném počtu smrtí si je třeba budete schopni zapamatovat.

Cítíte připraveni přijmout na svá bedra břemeno zodpovědnosti za osud chudáků dětiček a jednoho vysloužilého poldy? To je dobře. 2Dark vyjde už brzy na PC, PS4 a Xbox One.

Tagy: horor detektivka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.