Nejčtenější články týdne: GreedFall, podivné praktiky 2K i herní sestavy
zdroj: Spiders

Nejčtenější články týdne: GreedFall, podivné praktiky 2K i herní sestavy

15. 9. 2019 17:00 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Co naše čtenáře zajímalo v uplynulém týdnu ze všeho nejvíc? Vedle recenze velmi očekávaného RPG od studia Spiders to byl například slib či takové ujištění studia Ubisoft, že s velkými otevřenými světy v jejich hrách můžete do budoucna rozhodně počítat. Na další nejvyhledávanější informace se podívejte v článku.

Nejčtenější články týdne

Gaming PC
Herní počítač do 12000 Kč, 30000 Kč a výše (nové sestavy s Ryzeny 3000 a AMD Navi)
Podzimní herní sezóna za dveřmi, spousta nového hardware v obchodech, to je ideální příležitost na aktualizaci našich herních sestav. Navrhneme si základní herní počítač od 12 000 Kč, budeme pokračovat přes oblíbenou střední třídu kolem 30 000 Kč až po highend za 40 000 Kč a více.
WRC8 RECENZE
WRC 8 – recenze
Herní série WRC se vrací po dvouleté přestávce, která jí bezesporu prospěla. V jejím osmém pokračování se důležité věci dějí už nejen na závodní trati, ale i v zákulisí a titul mistra světa patří konečně těm, kteří současně ukočírují závodní vůz i soutěžní stáj. Vylepšenému režimu kariéry sekunduje dospělejší fyzika jízdy, propracovanější tratě a dynamické počasí. Na pravou soutěžáckou atmosféru a dostatek obsahu ale závodní stálice stále čeká.
Borderlands 3
Launch trailer Borderlands 3 je zastíněn velmi podivnou situací s recenzemi
Nové Borderlands 3, které nevypadají zas tak nově, vyjdou už tento pátek na počítačích a konzolích. Jak bývá zvykem, pár dní před vydáním dostáváme launch trailer, který je v tomto případě pořádně přitažený za vlasy. Stejně tak bývá obvyklé, že recenze her vycházejí s předstihem. Tak se děje i teď, ale za zvláštních okolností.
GREEDFALL RECENZE
GreedFall – recenze
Mám rád pavouky. Dělají záslužnou práci, ale málokdo je umí ocenit. Jakmile se mi nějaký objeví v domě, hned se ho snažím zachránit před některým z panikařících členů domácnosti a pustit nebohé stvoření ven. Pavouci si zaslouží pochopení a uznání, a přesně takhle se snažím stavět i ke studiu Spiders, autorům nepříliš povedených her jako Technomancer nebo Bound by Flame. Tentokrát se rozhodli opustit jim dobře známé prostředí Marsu a vyměnit je za viktoriánské fantasy, s nímž chtějí onoho uznání dosáhnout i u širší veřejnosti.
Assassin's Creed Odyssey
Ubisoft s otevřenými světy jen tak nepřestane, rostoucí základna hráčů pokryje nákladnější vývoj
Ubisoft máme už dávno zafixovaný jako společnost, která víceméně opustila segment koridorových singleplayerových her (vážně, kde je ten Splinter Cell?). Pokud se vám tento směr nezamlouvá, pak pro vás má šéf společnosti Yves Guillemot špatnou zprávu. S otevřenými světy rozhodně nepřestanou.

Redakce doporučuje

World of Warcraft Classic
Na servery World of Warcraft cílily DDoS útoky, někteří hráči si nezahráli celý víkend
Americké servery World of Warcraft i čerstvého Classicu zaznamenaly v sobotu ve večerních hodinách sérii DDoS útoků. Přihlásila se k nim na Twitteru britská skupina s varováním, že servery shodí zhruba za půl hodiny. World of Warcraft trápily výpadky a vysoká latence i během neděle, někteří hráči se nemohli přihlásit ani na svůj účet Battle.net.
Civilization VI battle royale
Novým módem Civilization VI je battle royale. Ne, není to předčasný apríl
Do strategie Civilization VI se právě vřítil nový update, který dělá to, co obvykle updaty dělávají – přidává drobnější kousky obsahu jako nové mapy, lehce mění uživatelské rozhraní, balancuje herní prvky, které byly příliš silné nebo příliš slabé. Firaxis Games si ovšem na září přichystali i něco opravdu speciálního – zbrusu nový multiplayerový herní mód. A věřte, nevěřte, je to battle royale.
Death Stranding
Nejnovější trailer k Death Stranding vysvětluje, o čem hra vlastně bude
Apokalypsa, vysoká politika a Sam Bridges proti zbytku světa. Kodžima se na Tokyo Game Show rozhodl ukázat sedmiminutový trailer a k tomu ještě dva více než půlhodinové gameplaye, z nichž už by i ti největší skeptici měli získat dost informací, o co v Death Stranding půjde. Spousta cestování po nehostinné krajině, souboje s bytostmi z „druhé strany“, správa nedostatkových zdrojů i sociální prvky.
Project Resistance
Project Resistance od tvůrců Resident Evil má asymetrický multiplayer a fanoušci nejsou nadšení
Capcom se na probíhající Tokyo Game Show podělil o první detaily o novém spin-offu populární hororové série Resident Evil, střílečce Project Resistance. Nabídne jak kooperativní, tak i kompetitivní prvky – čtveřice teenagerů musí uniknout ze zvráceného experimentu ovládaného tajemným Mastermindem. Kombinovat v sobě má jak akční hratelnost, tak i řešení hádanek.
Anthem
Pokus o záchranu Anthem: Looter shooter přibyl do všech verzí předplatného od EA
Looter shooter s javeliny od BioWare si neodbyl zrovna slibný start a půl roku po vydání nemá podle EA příliš stabilní hráčskou základnu, kterou se nepovedlo přilákat ani odloženým sezónním kataklyzmatem. Než ale Anthem jednou provždy pohřbí, chtějí dát příležitost si ji zahrát nejen těm, kteří si ji koupili, ale i všem svým předplatitelům. Přibývá tedy do základní kolekce her v EA Access a Origin Access.

Videa

Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – hrajeme Astral Chain od tvůrců Bayonetty
Studiu PlatinumGames vděčíme například za sérii Bayonetta a Nier: Automata. Ovšem až budeme psát o některé z jejich dalších her, třeba Bayonettě 3 nebo Babylon’s Fall, tak už nebudeme říkat, že jde o hru od tvůrců Bayonetty či Nieru, nýbrž tvůrců, kteří stojí za skvělým Astral Chainem. Chcete důkaz? Koukněte na video.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Sledujte Fight Club #443 s Helenou Bendovou
Helena Bendová se zabývá počítačovými hrami v akademické rovině už několik let, o tématu napsala několik knih a v dnešním Fight Clubu pohovoří nejen o své práci, ale i zábavě. Jaké hry hraje herní akademička? Má na ně vůbec čas? A co to vlastně znamená hry studovat z poněkud jiného pohledu, než jakým na ně často nahlíží sami hráči? To všechno a mnohem víc se dozvíte v dnešním Fight Clubu.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Sledujte 40. Hardware Club o nejnáročnějších PC hrách
„But can it run Crysis?“ Otázka, která kolem roku 2007 provázela každou diskuzi kolem hardware a vydržela na fórech až nepříjemně dlouho. Rozjet první Crysis s maximálním nastavením detailů byl sen každého geeka, pravda ale byla, že v době po vydání hry to nebylo možné.
Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – hrajeme No Man’s Sky: Beyond s panem Dortem
Pan Dort je u nás ve studiu veleváženým hostem a po Dark Souls se tentokrát vrhl na záležitost neméně fascinující – No Man’s Sky. Z rozporuplně přijímaného projektu, kvůli kterému se jeho hlavní tvůrce Sean Murray na několik měsíců stáhl z internetu, se postupem času vyvinul velmi příjemný simulátor vesmírného průzkumu, do kterého v dosud největším updatu Beyond přibyl i tolik žádaný multiplayer.
Hitman 2 Longplay 10 FINAL
LongPlay – Hitman 2 #10: Rytíř kulatého stolu
I ty nejlepší věci musí někdy skončit, což bohužel platí i pro náš LongPlay Hitmana 2. Adam s Vaškem se provraždili skrz automobilové závody, luxusní sídla prominentů i hustou džungli, jen aby svou pouť zakončili na středověkém hradě. Tentokrát se pistole s tlumičem a obouručního meče chopí Adam – a vy se konečně dozvíte, který z našich zabijáků druhou sezónu Hitmana vyhrál.

Nejnovější články