Novým módem Civilization VI je battle royale. Ne, není to předčasný apríl
zdroj: Archiv

Novým módem Civilization VI je battle royale. Ne, není to předčasný apríl

11. 9. 2019 13:20 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Do strategie Civilization VI se právě vřítil nový update, který dělá to, co obvykle updaty dělávají – přidává drobnější kousky obsahu jako nové mapy, lehce mění uživatelské rozhraní, balancuje herní prvky, které byly příliš silné nebo příliš slabé. Firaxis Games si ovšem na září přichystali i něco opravdu speciálního – zbrusu nový multiplayerový herní mód. A věřte, nevěřte, je to battle royale.

V módu Red Death se střetne 12 hráčů po hlavě vhozených do apokalyptického světa se zamořenými oceány, rozbořenými městy a, jak jinak, stále rostoucím radioaktivním kruhem smrti, který přeživší svádí čím dál tím blíž k sobě, aby se utkali o poslední místo na raketoplánu do bezpečí.

Tohle vážně nebude klasická hra Civilizace. Vaším úkolem není stavět, pouze ničit, k čemuž vám na začátku slouží jeden civilista, jeden pěší voják a jeden těžký kulomet. Potulujete se po herním plánu, sbíráte nová vylepšení (dá se takhle najít klidně i nukleární střela), šíříte chaos všude, kam přijdete.

zdroj: Archiv

Zní to neskutečně bizarně, ale vlastně by to nemusel být špatný způsob, jak žánr battle royale představit i lidem, kteří nikdy, za žádných okolností nehrají střílečky. Takových by mezi fanoušky pomalé, přemýšlivé Civilizace mohlo být překvapivě dost.

Red Death navíc vůbec nevypadá jako odfláknutý mód – je tu i spousta zbrusu nových bláznivých frakcí. Kultisté, bláznivi vědci, po zuby ozbrojení redneci, však to znáte. Existuje i možnost hrát v singleplayeru nebo zkusit duel dvou hráčů, což je důležité pro případ, že se mód neuchytí a nezíská stabilní hráčskou základnu.

A zbytek updatu? Ten přidává nějaké pěkné nové mapy, například jednu zrcadlovou s naprosto stejnými startovními pozicemi pro všechny hráče. To by se mohlo hodit nadšencům do multiplayeru, kteří si chtějí vyzkoušet, kdo že je ten nejlepší stratég a nehádat se, kdo měl víc štěstí.

Rebalanc posiluje hlavně námořní civilizace, protože vylepšuje schopnosti admirálů a zvyšuje benefity měst na mořském pobřeží. Naopak oslabeny byly rockové hudební skupiny, což je krok, s nímž souhlasím – blázniví muzikanti ve svém malém autobuse byli pro kulturní vítězství možná až příliš klíčoví.

Update vyšel během včerejška, takže se můžete okamžitě hezky zčerstva vrhnout do nového módu, případně si dát obyčejnou hru a posoudit, zda vývojáři Civilization VI změnili k lepšímu.

Nejnovější články