Civilization VI díky modu od samotných vývojářů vypadá víc jako pětka
zdroj: Archiv
Téma

Civilization VI díky modu od samotných vývojářů vypadá víc jako pětka

9. 4. 2019 12:58 | autor: Václav Pecháček |

Civilization VI byla hra dopředu odsouzená k vyvolání kontroverze. Příliš mnoho změn, fanoušci starších dílů povstanou s vidlemi a pochodněmi. Příliš málo změn, kritici vás rozstřílejí sedmičkami. Nakonec těch změn bylo docela dost a podle mě většinou k lepšímu, byť spousta fandů zůstala radši u Civilization V – možná i kvůli novému, hravému grafickému stylu šestky. A právě tyhle konzervativce by mohl přilákat mod, který nejnovější díl vizuálně posouvá zpátky v čase.

Jde v podstatě o polooficiální produkci, protože za modem Environment Skin: Sid Meier's Civilization V, který najdete zdarma na Steam Workshopu, stojí přímo vývojář z Firaxis, konkrétně dokonce sám art director Brian Busatti.

Jak si okamžitě všimnete na obrázcích přiložených níže, Civka VI s nainstalovaným Busattiho modem vypadá vážně výrazně jinak. Barevná paleta je umírněnější, ze všech stran na vás nekřičí zářivě zelené a modré odstíny. Lesy vypadají realističtěji, ne jako maličké modely z plastu. Rozdíl je vidět i na vodě.

Civilization VI grafický mod pětka zdroj: Archiv

Civilization VI grafický mod pětka zdroj: Archiv

Civilization VI grafický mod pětka zdroj: Archiv

Osobně mi přijde, že grafický styl šestky má svoje vlastní charisma a že se pěkně doplňuje s vynikajícím přídavkem expresivních, výrazných lídrů jednotlivých národů. Úplně však chápu všechny, kdo mají radši iluzi reality.

Mod se sice týká převážně terénu, takže vám nepomůže s jednotkami a budovami (kromě zmíněných barevných úprav), i tak jde ale o sympatickou možnost pro všechny hráče, které všechny ty přestřelené barvičky vyloženě odpuzovaly. Lidé si v komentářích mod zatím velmi pochvalují.

Pro srovnání si prohlédněte galerii obrázků z Civilization VI:

Nejnovější články