zavřít

Na servery World of Warcraft cílily DDoS útoky, někteří hráči si nezahráli celý víkend

Windows

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Americké servery World of Warcraft i čerstvého Classicu zaznamenaly v sobotu ve večerních hodinách sérii DDoS útoků. Přihlásila se k nim na Twitteru britská skupina s varováním, že servery shodí zhruba za půl hodiny. World of Warcraft trápily výpadky a vysoká latence i během neděle, někteří hráči se nemohli přihlásit ani na svůj účet Battle.net.

„Některé z našich online služeb jsou stále ovlivněny sérií DDos útoků, které zapříčinily vysokou latenci a odpojování,“ vysvětlila severoamerická zákaznická podpora Blizzardu spolu s poděkováním za trpělivost. Evropských serverů se výpadek téměř nedotkl.

Distributed Denial of Service spočívá v cíleném přetížení serverů vybrané služby, která pak nestíhá vyřizovat požadavky těch, kteří ji chtějí normálně využívat. V tomto případě se oddávat víkendovému grindování ve WoW Classic. V posledních letech jde o oblíbenou kratochvíli internetových trollů, nevyžaduje totiž žádné zvláštní znalosti ani hackování v pravém slova smyslu. Obvykle jde o formu protestu či kyberšikany, v tomto případě ale nevíme, za co se přetěžovalo tentokrát.

Blizzard slibuje, že bude DDoS útoky nadále monitorovat, žádná univerzálně účinná obrana proti nim nicméně neexistuje. Twitterový účet UkDrillas, který na útoky předem upozornil, byl provozovatelem pozastaven a není jasné, zda za víkendovým shozením serverů skutečně stál.

Mimo plánované údržby by nyní měly být servery World of Warcraft opět online a stabilní.

Tagy: World of Warcraft (série) Warcraft (série) fantasy mmorpg

Zdroje: Twitter,Kotaku

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.