Blizzard spustil World of Warcraft Classic. I s hodinovými frontami
zdroj: Archiv/Profimedia.cz

Blizzard spustil World of Warcraft Classic. I s hodinovými frontami

27. 8. 2019 11:51 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

O půlnoci na dnešek došlo ke spuštění serverů vanilla World of Warcraft Classic a i přes poznámky škarohlídů, že jde jen o laciný způsob, jak zadrnkat na hráčskou nostalgii, je o ně zájem. K připomenutí časů minulých totiž notně přispěla také počítadla hráčů, kteří jsou ve frontě na hraní před vámi, spolu s minutovým odhadem, kdy zhruba se do úvodní lokace dostanete vy.

S oficiálním spuštěním serverů Classicu zmizela taky limitace tří postav. Nyní si jich napříč celou vanillou můžete vytvořit až padesát, 10 na každém světě. Blizzard ovšem prosí, abyste preferovali ideálně ty nově otevřené, protože na těch plnějších vám při přihlašování hrozí právě zaplněné servery a čekání ve frontě.

Kdo by to byl čekal, že o Classic bude takový zájem. Počty čekajících hráčů šly v noci na dnešek do tisíců, na vpuštění na server někteří čekali i tři hodiny. Classic se dočkal pozornosti třeba i u streamerů na Twitchi, kteří ale mnohdy jen vysílali, jak trčí ve frontě jako všichni ostatní. Blizzard zveřejnil statistiku, že možnosti zabrat si přezdívku a vytvořit si postavu v předstihu využily přes 2 miliony lidí.

zdroj: tisková zpráva

A když už se vám náhodou povede přihlásit, můžete počítat s tím, že se z úvodní lokace jen tak nevymotáte. Jen těžko se vám totiž povede ulovit nějakou nezabranou potvoru předtím, než ji zabije někdo jiný.

Přecpané servery navíc i přes patnáctiletý pokrok v serverovém řešení neoplývají zrovna tou nejvyšší stabilitou, takže pokud neumíráte touhou nechat se rozcupovat skupinkou murloků hned teď, možná se vyplatí pár dnů počkat, ať pak můžete mít Barrens celé pro sebe. Za pár týdnů se ukáže, jestli po vanilkovém WoW opravdu tak toužíme, nebo nám koncept přísného, časově náročného MMO ze začátku tisíciletí zase hezky rozdupe nostalgické růžové brýle.

Nejnovější články