Project Resistance od tvůrců Resident Evil má asymetrický multiplayer a fanoušci nejsou nadšení
zdroj: Archiv

Project Resistance od tvůrců Resident Evil má asymetrický multiplayer a fanoušci nejsou nadšení

12. 9. 2019 10:53 | Video | autor: Šárka Tmějová |

Capcom se na probíhající Tokyo Game Show podělil o první detaily o novém spin-offu populární hororové série Resident Evil, střílečce Project Resistance. Nabídne jak kooperativní, tak i kompetitivní prvky – čtveřice teenagerů musí uniknout ze zvráceného experimentu ovládaného tajemným Mastermindem. Kombinovat v sobě má jak akční hratelnost, tak i řešení hádanek.

Asymetrický multiplayer 4v1 není v hororovém žánru nic nového – vzpomeňte si na herní variaci Friday the 13th od IllFonic. Tady má ale sólující hráč trochu jinou úlohu, nepohybuje se totiž po bojišti v roli vraha napřímo. Mastermind tahá za nitky z uzavřené místnosti, zoufalou čtveřici sleduje prostřednictvím bezpečnostních kamer a snaží se jí do cesty klást různé překážky a pasti.

V jeho roli tedy budete muset víc taktizovat a manipulovat s prostředím, abyste v duchu správné vyvražďovačky partu rozdělili a pochytali po jednom. Pokud půjde do tuhého, můžete se převtělit přímo do zombíka – anebo Mr. X, který je ale pouze typem obyčejného nepřítele, ne tím nesmrtelným Mr. X z Resident Evilu.

Z té druhé stránky si s Mastermindovými pastičkami budete muset poradit a ideálně je včas odhalit. Každý ze čtyřky má nějakou speciální schopnost, která by vám s tím měla pomoct: hackování kamer, léčení a tak podobně.

zdroj: Archiv

Reakce fanoušků jsou zatím přinejlepším vlažné, ty nejnadšenější se těší na moderní variantu Zombie Mastera. Většina z nich ale soudí, že by mělo jít maximálně o přídavek pro lednový Resident Evil 2, nikoliv samostatnou hru, a nepozdává se jim ani akční tón bez hororové atmosféry. Představení Project Resistance už si tak na YouTube vysloužilo převažující palce dolů.

Project Resistance zároveň není oficiálním názvem a jeho pravé jméno se ještě dozvíme. Capcom na jeho vývoji pracuje spolu s tchajwanským studiem NeoBards Entertainment, které s ním v posledních letech spolupracovalo na remasterech Devil May Cry nebo Onimushy. Využívá upravenou verzi RE Engine známou z remaku Resident Evil 2 a Devil May Cry 5.

Mezi 4. až 7. říjnem proběhne uzavřená beta, do které se můžete přihlásit na oficiálním webu. Project Resistance pak vyjde na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One v zatím neznámém časovém horizontu.

Nejnovější články