Nejčtenější články týdne: Assassin’s Creed Valhalla i krachující CD Projekt
zdroj: Ubisoft

Nejčtenější články týdne: Assassin’s Creed Valhalla i krachující CD Projekt

4. 5. 2020 7:43 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Není mnoho sérií, které by vycházely tak často, a tak dlouho jako Assassin’s Creed. Jednička vyšla v roce 2007 na minulou generaci konzolí a po několika klopýtnutích se téhle unikátní značce daří dodnes. A bude to čerstvě oznámený Assassin’s Creed Valhalla, který tuhle oblíbenou sérii posune už na třetí generaci konzolí. AC navíc zatím nejeví žádné známky únavy materiálem – reinvence staré šablony v podobě Origins zabrala, Odyssey bylo ještě lepší a Valhalla tak má nakročeno správným směrem. Těšíme se a nejsme sami. Právě oznámení Valhally se s přehledem dostalo na špici nejčtenějších článků za poslední týden.

Nejčtenější články týdne

shogun 2 total war preview
Skvělé hry (téměř) zadarmo: Total War: Shogun 2, XCOM 2, Alien: Isolation
COVID-19 sice přináší nečekané překážky, na které se jen těžko zvyká, ale ruku v ruce s nimi přicházejí akce, na které si naopak zvykáme snadno. Příval her zdarma či za zlomek obvyklé ceny nebere konce a jen tento týden se na nás hrne zásoba velmi zajímavých kousků. Ideální příležitost vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet něco nového.
Zaklínač 2: Vrahové králů
CD Projekt zbankrotoval, ale nebojte se, nejde o vývojáře Cyberpunku 2077
Pokud jste během víkendu zaslechli, že CD Projekt vyhlásil bankrot, možná jste se zděsili, že veškeré odklady Cyberpunku 2077 polské vývojáře nakonec zničily. Ale nemusíte se bát, krachující CD Projekt je zcela jiný CD Projekt než ten, který vyvíjí hry, byť původně šlo o jednu firmu.
SnowRunner
SnowRunner – recenze
Jak popsat nepopsatelný zážitek? Hru, na kterou se těšíte možná ze všeho nejvíc, i když je pro většinu ostatních naprosto nepochopitelná? Jak jim máte dokázat, že pomalé ploužení hustým bahnem či sněhem a sledování bezkonkurenční fyziky těžkých trucků vyvolává pocity vzrušení a nutně to neznamená, že jste podivíni? Kdo nebude chtít, ten to nikdy nepochopí. Kdo se odváží vstoupit, najde jednu z nejlepších her svého druhu, která bude těžko hledat obstojnou konkurenci.
id2
World of Tanks slaví 10. narozeniny vzpomínkou na kuriózní bugy
Onlinová střílečka World of Tanks je s námi už dlouhých deset let, a kromě několika herních událostí oslavujících její první kulatiny a speciálních předmětů v obchodě se tvůrci rozhodli otevřeně zavzpomínat na prapodivné a dosti unikátní chyby, se kterými se hráči v průběhu let setkali a neváhali se s nimi obrátit na technickou podporu.
Assassin's Creed Valhalla
Assassin’s Creed Valhalla vás coby válečníky nebo štítonošky nechá plenit, pálit i rapovat
Máme tu první pořádný trailer na včera odhalené Assassin’s Creed Valhalla. Velký otevřený svět se bude tentokrát rozprostírat v dobách brutálního středověku v Anglii. Jedním z udatných válečníků plenících krásnou zem bude Eivor, neohrožený viking, kterého vychovaly pověsti o velkých bitvách a z nich plynoucím věhlasu. Eivor ovšem může být také neohrožená. Porazte všechny Sasy, budujte vlastní osídlení i své sféry politického vlivu, abyste po smrti mohli hodovat se severskými bohy v mýtické Valhalle.

Redakce doporučuje

The Last of Us: Part II
Unikly klíčové informace o příběhu The Last of Us: Part II
Kolem jedné z nejočekávanějších her roku, kterou The Last of Us: Part II bezesporu je, se poslední dobou dějí zvláštní věci. Hra už se dočkala dvou odkladů, přičemž ten poslední ji posunul na neurčito, odstranil ji z obchodu PlayStationu a Sony automaticky vracela peníze z předobjednávek. Nyní unikly zásadní informace o jejím příběhu a Sony bohužel nemá takovou moc, aby je z internetu nadobro vymazala. Klidně čtěte dál: u nás v článku spoilovat nebudeme.
Ghost of Tsushima
Sony slibuje hrami nabité léto. Ghost of Tsushima a The Last of Us: Part II mají nová data vydání
Už by to chtělo ukončit tu obří vlnu odkladů, která si od loňského roku pohrává s letošními chystanými novinkami a nevyhnutelně i s natěšenými fanoušky. The Last of Us: Part II bylo veřejně odložené už dvakrát, a i když se poslední odklad zdál být děsivý a vyvolával mnohé otázky, nakonec se hry dočkáte už za dva měsíce. Bohužel se to dotklo data vydání Ghost of Tsushima.
DayZ Livonia
Bohemia Interactive zavřela studio vyvíjející DayZ, updaty tím ale prý nekončí
Aktualizace (29. 4. 2020, 10:51): Doplnili jsme článek o vyjádření šéfa marketingu Bohemia Interactive, Petra Poláčka. Bratislavská pobočka české firmy Bohemia Interactive zavřela krám. Studio se podílelo na vývoji úspěšného survivalu DayZ, jehož cesta k předloňskému vydání byla poměrně trnitá a okořeněná také odchodem duchovního otce hry Deana Halla. Bohemka v letošním roce oznámila, že tým pracující na DayZ se podstatně zmenšil, nyní ale trvá na tom, že hra i nadále bude dostávat nový obsah a updaty.
Caesar
10 největších historických nepřesností v sérii Total War
Strategická série Total War se pyšní tím, že své hráče vrhne stovky let zpátky do historie a nechá je zažít válku i politiku tak, jak byly tehdy skutečně vedeny. A je to pýcha zasloužená, protože žádná jiná série vám nenabídne tak ohromné historické bitvy, tak megalomanské kampaně, tak skvělý pocit z expanze a dobývání světa dnů minulých. Vývojáři přesto vyrobili spoustu malých i velkých, vtipných i podivných dějepisných nepřesností. Ty nejzásadnější z nich prozkoumá tento článek.
ikoria-cover-image
Nová edice zcela mění Magic: The Gathering. Výsledkem je horší hra
Řeknu to na rovinu: nová edice Magiců je ta nejhorší, jakou pamatuju. Do hry jsem se vrátil až s Kaladeshem, takže to znamená míň, než kdyby to řekl skutečný veterán, ale i veteráni zírají, jak se jim jejich oblíbené formáty transformují pod rukama. Jak se mění k horšímu. Jsem z hloubi duše zklamaný, že vývojářům jejich velkolepé experimenty nevyšly a že výsledkem je hra, která je výrazně méně zábavná.

Videa

Gamesplay_poutáky_ahoj
Sledujte Fight Club #474 s Tadeášem Spoustou o fantasy RPG deskovce Euthia: Torment of Resurrection
Za uplynulý týden se toho v herním světě mnoho nestalo. A protože nechceme dokola mluvit o božím Animal Crossingu, který nás ani po měsíci nepřestává překvapovat, rozhodli jsme se přizvat mezi nás hosta – nadějného autora Tadeáše Spoustu, který svou oblibu videoher aplikoval do vývoje obrovské fantasy RPG deskovky Euthia: Torment of Resurrection.
Assassin's Creed: Vikings
Sledujte náš speciál o Assassin’s Creed s odhalením nové hry
Série Assassin’s Creed je tu s námi už skoro 13 let. Loni si po skvělé Odyssey vzala zasloužené volno a Ubisoft si už drahnou chvíli schovává nápovědy ohledně zasazení příštího dílu. Dnes večer bude nový díl, který by měl vyjít letos na podzim, konečně představen, a to prostřednictvím živé kresby umělce BossLogic, který v minulosti tvořil plakáty třeba pro Marvel. Buďte u toho s námi během komentovaného streamu!
Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – hrajeme překvapivě zábavnou simulaci Barn Finders
Dnes jsme si měli ukázat duel taktických tahovek XCOM: Chimera Squad a Gears Tactics, ale zdravotní stav jednoho z aktérů se rozhodl protestovat a nechat nás na holičkách. Dlouze jsme proto dumali, čím dnešní stream nahradit. Ideálně něčím srovnatelným z hlediska kvalit a ambicí obou her. Napadla nás jen jediná možnost – simulace Války skladů Barn Finders!
Gamesplay_poutáky_ahoj
Hardware Club #51: Konečně nové procesory Intel do desktopu. Bude ale vůbec o co stát?
Poslední novou řadu procesorů do stolních počítačů Intel představil v roce 2018. Završil ji osmijádry Core i9-9900K a 9700K. Není tak divu, že po nástupu Ryzenů 3. generace hardwaroví fanoušci oprávněně očekávali brzkou reakci. Problémy s 10nm výrobním procesem a vytížená 14nm výroba ale nástup novinek odsouvaly. Pokrok se tak v modrém táboře děl pouze v mobilním segmentu, tedy v procesorech pro notebooky. To se dneškem mění – víceméně.

Nejnovější články