World of Tanks slaví 10. narozeniny vzpomínkou na kuriózní bugy
zdroj: Wargaming

World of Tanks slaví 10. narozeniny vzpomínkou na kuriózní bugy

29. 4. 2020 10:52 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Onlinová střílečka World of Tanks je s námi už dlouhých deset let, a kromě několika herních událostí oslavujících její první kulatiny a speciálních předmětů v obchodě se tvůrci rozhodli otevřeně zavzpomínat na prapodivné a dosti unikátní chyby, se kterými se hráči v průběhu let setkali a neváhali se s nimi obrátit na technickou podporu.

Když si (dnes už bývalý) zaměstnanec technické podpory Jegor Kitov uvědomil příležitost archivovat ty nejzvláštnější a nejhumornější bugy hry World of Tanks, naštěstí se u svých kolegů setkal s pochopením a podporou a vznikla tak galerie čítající 200 obrázků zachycujících opravdu zvláštní situace.

Společnost Wargaming se rozhodla podělit o ty nejlepší z nich a jakožto bývalému dlouholetému hráči „tančíků“ mi nad nimi zůstává rozum stát. S chybami jsem se setkával, ale takové trable, jaké zažilo jen pár vyvolených, se mi naštěstí vyhnuly.

Problematické textury

Nějaké ty chybky v texturách nejsou ve hrách nic neobvyklého. V kompetitivní střílečce je ale docela problém, když se před vámi zničehonic vztyčí písčité špičáky, přes které není nic vidět. Že by geniální tah vašich soupeřů?

pt1 zdroj: Wargaming

Ale i vy máte pár es v rukávu. Nepřehlednost terénu se za druhé světové války podařilo vyřešit promítáním výrazné červené barvy, díky které jste už z dálky snadno rozpoznali obrysy kopců a věděli, kudy povede nejlepší cesta.

pt3 zdroj: Wargaming

A u promítání ještě zůstaneme. Zatímco na bojišti zuřila válka, zvědi se pídili po plánech nepřátelských vozidel a hledali v nich slabiny. Jak ale tyto nové informace předat tankistům na frontě? Mohou si je přečíst pohodlně na zemi vedle svého stroje.

pt2 zdroj: Wargaming

Inovativní designy

Konstruktéři v průběhu druhé světové války silně experimentovali s designy a technikou tanků (obzvlášť u Němců vznikaly skutečné zrůdy), ale slyšeli jste o velmi utajovaném projektu levitující hlavně?

id3 zdroj: Wargaming

A co takhle o první snaze o neviditelnost? Grafické důkazy potvrzují, že se jí částečně podařilo dosáhnout, ale zjevně byl problém se zmizením pohyblivých částí tanku.

id2 zdroj: Wargaming

id1 zdroj: Wargaming

Zajímavým nápadem byla i snaha neskrývat bojové stroje před nepřáteli, ale zcela je jimi oslepit. Chromový nátěr celé karosérie byl ale slepou vývojovou větví.

id5 zdroj: Wargaming

Objevily se i pokusy o zastrašení a naprosté zmatení každého, kdo spatřil následující objekt. Existují teorie, že se tato černá hmota pohybovala okolo tanku tak rychle, že odrazila veškeré střely.

id4 zdroj: Wargaming

Kosmické záření

Tankistům se podařilo zachytit čtyři případy, kdy naši Zemi navštívili mimozemšťané. Jejich příchod doprovázela prapodivná hra barev třpytící se ve vzduchu. Vypadá to na čtyři zcela odlišné návštěvy a zatím se nám nepodařilo zjistit, zda barevný tón a intenzita záření souvisí s náladou a úmysly těchto nespatřených návštěvníků.

WoT zdroj: Wargaming

WoT zdroj: Wargaming

WoT zdroj: Wargaming

WoT zdroj: Wargaming

Zlobivá garáž

Mysleli jste si, že vaše garáž je jediným místem uchráněným před nepřízní kódu? Chyba! Díky lehké úpravě kamery se z vašeho příbytku stane malé dioráma. Na poličku si ho ale nevystavíte.

zg1 zdroj: Wargaming

Středobodem vaší garáže by z logiky věci měly být výstavní kousky druhoválečné techniky, ale co čert nechtěl, hra má vlastní hlavu a nechá vás kochat se jen jejími vraty.

zg2 zdroj: Wargaming

A k čemu došlo tady? Stala se snad garáž obětí pumy a bleskurychlé prsty hráče zaznamenaly tento moment ve chvíli, kdy střecha letěla vzhůru?

zg3 zdroj: Wargaming

Bonus 1: Fog of War

Ve válce často nevíte, co má soupeř za lubem. Nevíte, kde má rozmístěné jednotky, kudy povede útok, často také neznáte zdejší terén. A to je i případ nádherného obrazu Tanky v mlze, který umně zachycuje nejistotu z neznáma.

fog zdroj: Wargaming

Bonus 2: Predátor

Na camea jsme ve hrách dneska docela zvyklí. Slavné postavy se objevují v bojových hrách, Sam Fisher zavítal do Ghost Recon Breakpoint, zatímco předchozí Ghost Recon Wildlands navštívil mimozemský Predátor, jehož termovizi jste si mohli vyzkoušet i ve World of Tanks.

predátor zdroj: Wargaming

Nejnovější články