Hardware Club #51: Konečně nové procesory Intel do desktopu. Bude ale vůbec o co stát?
zdroj: Vlastní foto autora

Hardware Club #51: Konečně nové procesory Intel do desktopu. Bude ale vůbec o co stát?

30. 4. 2020 14:30 | Podcast | autor: Redakce Games.cz |

Poslední novou řadu procesorů do stolních počítačů Intel představil v roce 2018. Završil ji osmijádry Core i9-9900K a 9700K. Není tak divu, že po nástupu Ryzenů 3. generace hardwaroví fanoušci oprávněně očekávali brzkou reakci. Problémy s 10nm výrobním procesem a vytížená 14nm výroba ale nástup novinek odsouvaly. Pokrok se tak v modrém táboře děl pouze v mobilním segmentu, tedy v procesorech pro notebooky. To se dneškem mění – víceméně.

Vychází totiž procesory Comet Lake-S, které zvyšují počet jader, maximální takty, zapínají HyperThreading plošně u řad i3 až i9 a snižují ceny. Stále se ale jedná o architekturu Skylake z roku 2015 na 14nm výrobním procesu, tudíž po zkušenostech s i9-9900K očekáváme u top modelů nechvalné provozní vlastnosti. Na testy si ale budeme muset počkat, ty dorazí společně s procesory až 20. května.

O nových procesorech se po delší pauze vynucené pandemií koronaviru rozpovídáme v 51. Hardware Clubu s Jindrou a Jiřím. Sledujte od 16:00 na YouTube, Twitchi nebo Mixeru.

zdroj: Vlastní

Dotazy a připomínky neváhejte posílat do chatu/komentářů u videa, případně je směrujte do dedikované diskuze nebo na email podcast@games.cz. Děkujeme za přízeň!

Nejnovější články