Best of 2018: Nejlepší závodní hra
zdroj: tisková zpráva

Best of 2018: Nejlepší závodní hra

1. 1. 2019 16:48 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Letošní rok byl sice plný závodních her, ale jen málo z nich stálo vůbec za zmínku. Naštěstí se našly tři kousky, které nad ostatními vyčnívají. A dva z nich patří do série, která na tomto místě soupeřila o prvenství už několikrát v průběhu minulých letech. Do výběru se ale dostalo i jedno příjemné překvapení.

3. místo – Wreckfest

Wreckfest zdroj: tisková zpráva

Trvalo to spoustu let, vyžádalo si to značný čas v předběžném přístupu, ale projekt Next Car Game letos konečně ukončil vývoj a vyklubal se z něj skutečný, a hlavně pořádně zábavný nástupce starých dobrých FlatOutů. Studiu BugBear se podařilo vyvinout skvělý jízdní model, atraktivní destrukci plnou poletujícího bordelu a šílené módy. Wreckfest drží zpátky jen repetitivní kariéra a velice zastaralý multiplayer, ale jinak jde o závodní hru, která nám na trhu dlouho chyběla a doufáme, že už tu s námi vydrží.

2. místo – F1 2018

F1 2018 zdroj: tisková zpráva

Loňskou závodní hrou roku se stala přelomová F1 2017, která sérii nakopla do míst, kde ji fanoušci chtěli mít už dávno. Od dalšího ročníku se podobné převratné novinky nedaly úplně očekávat, avšak Codies naštěstí neusnuli na vavřínech a zážitek i tentokrát dokázali o kousek posunout. F1 2018 už nemusela sahat do perfektního jízdního modelu a měla tak spoustu prostoru vypilovat mechanismy mimo trať. Tedy kariéru, práci ve stájích, rozhovory s médii. Série je nyní větší simulací než kdy jindy, přesto necílí pouze na hardcore hráče. Pokud vás navíc minul předchozí ročník, z F1 2018 vám spadne čelist.

1. místo – Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 zdroj: tisková zpráva

V některých případech má historie tendenci se opakovat. Letošním vítězem na poli závodních her se stává Forza Horizon 4, tedy arkádovější odnož Forzy. Playground Games nám už počtvrté potvrdili, že závodní hry jsou jejich parketou, a my si nemůžeme pomoct než i letošní díl posadit na špici. Úchvatná grafická stránka, nabídka všech ročních období, vypiplaný jízdní model, bohatá nabídka vozidel, módů, spousta drobných změn a žádný krok zpátky z ní dělají ty nejlepší závody současného trhu přístupné naprosto komukoliv (s určitou konzolí v obýváku samozřejmě).

Nejnovější články