zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme první Unreal

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Když se řekne Cliff Bleszinski, dříve známý jako CliffyB, vybaví se většině hráčů nejspíš série Gears of War či aktuální propadák jménem LawBreakers. Bleszinski ale v herním průmyslu zakořenil mnohem dřív, a ještě před nalezením svého mediálně vděčného já se z pozice designéra podílel i na Unrealu. Střílečce z roku 1998, která tehdy ohromila především grafikou.

Grafika tehdy vytřela zrak všem, kteří na ni měli dostatečně silné PC. Nejde si přitom nevzpomenout na dobře známou obálku časopisu Next Generation, kde byl skutečný screenshot ze hry, na což museli autoři na obálce upozornit hned dvakrát.

Unreal ale nestál jen a pouze na grafice. Pamětníci vzpomenou i na fajnovou hratelnost, povedenou atmosféru, zajímavé chování některých nepřátel a v neposlední řadě také multiplayer. Žánr 3D stříleček tehdy dostal pořádnou dávku adrenalinu přímo do žíly a přetahování se s Quakem, potažmo jinými střílečkami, mohlo začít.

Ať už jste pamětníci, kteří si před téměř dvaceti lety třeba právě kvůli Unrealu šetřili na svoji první 3D grafickou kartu, nebo jste jen slintali nad obrázky z časopisů, je dnešní retro přesně pro vás. Na první Unreal budou před kamerou vzpomínat Honza s Pavlem a vy můžete na chatu na YouTube propadat nostalgii společně s nimi.

Tagy: akční FPS first person

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.