zavřít

Přišel vám Mr. X děsivý? Vedle Nemesis z Resident Evil 3 je to milý pán

Windows PlayStation 4 Xbox One PS4 Pro Xbox One X GameCube PSOne

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Kde by hry byly bez záporáků. Remake Resident Evil 3 vychází za chvíli a originál z roku 1999 nese podtitul Nemesis, což je také jméno šéfa všech jeho monster, který v předělávce samozřejmě nesmí chybět. Jeho posláním je pronásledovat hlavní hrdinku Jill Valentine a jak předvádí v čerstvém traileru, jde si tvrdě za svým a nezdráhá se při stalkingu použít třeba plamenomet.

Nemesis se v představovací ukázce skoro vůbec neobjevil, takže se někteří hráči báli, jestli jeho role v remaku nebude upozaděná. Nový trailer snad jejich obavy zažehná – Nemesis v něm totiž hraje první housle a on i jeho plamenomet jsou připravení Jill přežívání v Raccoon City patřičně znesnadnit.

Pro ty z vás, kteří se se sérií Resident Evil setkávají poprvé, respektive jí dali šanci třeba až s remakem dvojky, tohohle krasavce trochu představím. Zatímco Mr. X alias Tyrant měl Raccoon City vyčistit od všech přeživších, Nemesis se soustředí na členy S.T.A.R.S., elitní jednotky, která se ony přeživší snažila zachraňovat. Je mnohem víc smrtící, chytřejší a dokáže se sám velmi rychle léčit. A mimochodem, má chapadla, připravená si prchající oběť kdykoliv přitáhnout. Nikdo neuteče.

Oproti devadesátkové verzi má k raketometu navíc ještě ten plamenomet. No, hodně štěstí.

Kromě Jill Valentine, která se pro zombie apokalypsu tentokrát oblékla trochu praktičtěji, si v některých pasážích zahrajete také za jejího parťáka, Carlose Oliveiru. Na rozdíl od dvojky, kde se příběh Claire i Leona odvíjel prakticky stejně, by vám ve trojce střídání perspektiv mělo ukázat události v Raccoon City v jiném světle. Carlos kupříkladu přijde s vysvětlením, proč se vůbec z odepsaného města snažit někoho zachraňovat.

Capcom slibuje více detailů o Resident Evil 3 v následujících týdnech. Hra spolu s asymetrickým 4v1 co-opem Resident Evil Resistance dorazí na Steam, PlayStation 4 a Xbox One 3. dubna 2020.

Tagy: Resident Evil (série) horor remake kooperace

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.