Metal Gear Solid HD Collection se neptá a přichází
zdroj: Archiv

Metal Gear Solid HD Collection se neptá a přichází

24. 1. 2012 10:28 | Video | autor: Petr Poláček |

Metal Gear Solid 2 a Metal Gear Solid 3 představují hlavně, pro majitele PS2 (ale nejenom pro ně), vzpomínku na hodiny velmi specifické, hodně filmové, technicky vymakané a nesmírně napínavé zábavy, kterou jinde jen tak nenajdou. Připomínáním jasného se teď ale nesnažím dopředu ospravedlňovat existenci Metal Gear Solid HD Collection, která se 3. února konečně dovalí i do Evropy (pro ČR bohužel žádný oficiální distributor není). HD remaky jsou už dnes běžné, některé jsou udělané lépe, jiné jsou na tom hůř.

zdroj: Archiv

Snažím se jen upozornit, že tato zajímavá kolekce vůbec existuje a krom dvou zmíněných her nabízí i notně upravený port MGS: Peace Walker z PSP a hlavně dvě klasiky – Metal Gear a Metal Gear 2. Překvapivě se dva posledně jmenované tituly hrají pořád skvěle a porty mají své kouzlo, vizuální i herní. Trailer, který se válí někde okolo, se samozřejmě vynasnaží, abyste měli pocit, že je Metal Gear Solid HD Collection ta nejlepší věc na světě. Sami si však musíte vybrat, jestli mu budete věřit. Jisté je, že změny a úpravy hry jdou zjevně za hranici většiny HD portů a remaků.

Nejde jen o to, že je upravena grafika, především jde o kompletní úpravy ovládání (Peace Walker) nebo herní perspektivy (MGS 3). Potěšující také je, že v případě MGS 2 a MGS 3 tvůrci zremakovali ultimátní verze, tedy Substance respektive Subsistence. Důležité je to proto, že obě tyto vylepšené verze obsahovaly oproti verzím původním zásadní úpravy a nové prvky, hlavně virtuální kino pro pohodlné přehrání všech animaček. A když si člověk uvědomí, jak příběhově intenzivní Kojimovy hry jsou, tak je mu jasné, že z animaček se v MGS 2 i 3 dá složit vcelku napínavý špionážní film, který svou délkou normální film posílá k šípku.

Metal Gear Solid HD Collection už je nějaký čas k dispozici v USA, k nám se tedy dostane až na začátku února pro PS3 i X360. Za připomínku v této souvislosti rovněž stojí, že už 8. března mohou fanoušci Metal Gear série očekávat Metal Gear Solid: Snake Eater 3D pro handheld 3DS. A kdy pak budou všechny ty remaky a porty z krku, tak by to chtělo nějakou novou hru. A ne, Metal Gear Rising: Revengeance za ni opravdu nepovažuji.

Nejnovější články