zavřít

DLC From the Ashes pro Kingdom Come vyjde ve čtvrtek, plus detaily o Hardcore módu

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Ve středu jsme se zničehonic dočkali nových informací o dodatečném obsahu pro české RPG Kingdom Come: Deliverance. DLC From the Ashes vás nechá zrekonstruovat zdevastovanou vesnici Přibyslavice, přičemž bylo oznámeno, že se do této netradiční aktivity pustíme někdy v červenci. Nedlouho nato (sotva pár hodin) nám Martin Klíma ve Fight Clubu prozradil konkrétní datum vydání, které připadá už na 5. července. Nový vývojářský deníček pak prozrazuje víc o negativních percích v Hardcore módu.

Všechny podstatné informace o chystaném DLC From the Ashes se dočtete v Adamově článku, případně se je dozvíte přímo z úst Prokopa Jirsy, senior designéra projektu, ve videu níže. Tam nezazní v podstatě nic nového, ale můžete se na obsah DLC podívat v záběrech ze hry. Jedinou neznámou je tak stále cena.

Zajímavější je odhalení všech devíti negativních vlastností, z nichž si musíte vybrat alespoň dvě při spuštění masochistického Hardcore módu (viz článek). Jako první můžete sáhnout po nočních můrách, kvůli kterým se probouzíte s dočasně sníženými staty. Hned vedle na vás číhá klaustrofobie. V dětství se vám na hlavě zaseklo vědro, takže při boji s helmou ztrácíte na síle.

Po svém otci a jeho otci můžete zdědit rodinné prokletí v podobě hemofilie – krvácíte rychleji a je těžší to zastavit. Zlatý otec, ten za to nemůže, ale to matka vás jako batole upustila na hlavu a udělala z vás blbečka. S tímto perkem dostáváte méně zkušeností. V jiném případě se vám sice podařilo vyléčit souchotiny, ale natrvalo vám to poznamenalo plíce, které pomaleji doplňují výdrž.

Co by to bylo za dětství bez několika hodin strávených na dně studny. Čas od času si na tento hrůzný zážitek vzpomenete a následný třes těla vám moc nepomůže s lukem, kapsářstvím, ani páčením zámků. Stejně tak s tasemnicí není lehké pořízení. Všichni si z vás dělají srandu, že spořádáte za dva, ale kdyby jen věděli, že je to pravda…

Předposlední perk je můj nejoblíbenější – náměsíčnost. Tu logicky nemůžete ovládat, takže se nedivte, když se ráno probudíte někde úplně jinde, než kde jste usnuli. A nakonec si můžete zvolit křehké kosti, se kterými si nemůžete moc vyskakovat.

Z těchto nepříjemností potřebujete alespoň dvě, ale nikdo vám nebrání aktivovat všechny najednou a připravit si tak opravdu tuhou hratelnost. Pokud vám tedy nestačí ostatní chybějící prvky jako ukazatele směrů a bloků v souboji, kompas, vaše poloha na mapě, automatické ukládání atd. Hardcore mód už je ve hře díky záplatě 1.6.

Tagy: RPG historická dlc česká hra

Zdroje: tisková zpráva,vlastní

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.