Stovky modů pro Kingdom Come řeší ukládání, páčení zámků, grafiku, vousy i nahotu
zdroj: tisková zpráva

Stovky modů pro Kingdom Come řeší ukládání, páčení zámků, grafiku, vousy i nahotu

2. 3. 2018 16:10 | Téma | autor: Adam Homola |

Bezmála tři sta. Tolik modů pro Kingdom Come: Deliverance najdete na stránce Nexus Mods, kde si můžete hru upravit k obrazu svému. Nové české RPG je na trhu teprve několik týdnů a už si ho lze rozšířit či upravit skrze 273 uživatelských modů. Řada z nich se týká jen větších či menších změn grafiky či různých kosmetických drobností, ale nemálo z nich také zasahuje přímo do designu hry.

Obzvláště zajímavé je přitom seřazení modů podle počtu stažení. Zjistíme tak, že nejstahovanější modifikace řeší ta nejčastěji skloňovaná specifika hry. Jinými slovy to, co nemálo hráčů na Kingdom Come nejvíc štve.

Že přitom nejde o okrajovou záležitost několika desítek nadšenců dokládají počty stažení. Na prvním místě trůní s obrovským náskokem všeříkající mod Unlimited Saving. Ten vám dovolí ukládat kdykoliv a téměř kdekoliv (např. na úplném začátku hry ukládat nejde) bez jakékoliv penalizace. V původní hře si můžete také uložit pozici téměř kdykoli, jenže vás to bude stát jednu sejvovici i s jejími alkoholickými dopady.

K poněkud rozporuplnému systému ukládání se vyjádřili už sami vývojáři a výsledek uvidíme v jednom z nadcházejících patchů, které do hry přidají možnost Save & Exit. Současný specifický systém ukládání nevyhovuje opravdu velké řadě hráčů. Podle Nexus Mods má mod v době psaní textu už více jak 198 tisíc stažení.

Skoro 200 tisíc stažení jednoho modu je v kontextu počtu prodaných kusů obrovské číslo. Přesné prodeje pochopitelně neznáme, ale na základě několik dnů starých dat SteamSpy je můžeme odhadovat na plus mínus 550 tisíc kusů (pouze na Steamu).

Na druhém místě v počtu stažení pak najdeme další věc, na kterou se snesla nemalá kritika a osobně se nepozdává ani mě, byť jsem si nakonec zvykl. Ve hře byste totiž při střílení z luku hledali zaměřovač marně, což řeší mod s názvem Bow Dot Reticle.

zdroj: Archiv

Střílení z luku kvůli absenci zaměřovače závisí nejen na schopnostech Henryho a jeho aktuální úrovni, ale i na schopnostech vás jako hráče. Jednoduše musíte mít v oku dráhu šípu a vědět, jak přesně zamířit. Jestliže se vám zrovna tohle řešit nechce, nebo vám to pořád nejde, můžete si skrze Bow Dot Reticle nainstalovat pomocnou berličku.

Třetí a čtvrté místo mezi nejstahovanějšími mody pak zabírají Easy Lockpicking a Sectorial Lockpicking, řešící minihru s páčením zámků. Páté místo patří modu Unlimited Weight, který ze hry odstraní omezující váhová omezení.

Z dalších modů stojí za zmínku Cheat, který vám umožní naklikat si peníze, předměty, doplnit si zdraví, zastavit krvácení, opravit věci, vylevelovat všechny statistiky, získat perky, teleportovat se po mapě nebo si aktivovat regulérní nesmrtelnost. Pro první průchod hrou bych něco takového osobně nedoporučoval, ale pokud už máte dohráno a chcete si třeba jen tak zablbnout, tak proč ne.

Hráči řeší skrze mody i obtížnost hry, která některým nevoní a rádi by to měli ve virtuálním středověku těžší. Od toho tu jsou mody Roads are Dangerous, kdy najdete na cestách mnohem více příležitostí pro přepadení a také nové typy nepřátel. S obtížností pak hodně hýbe i mod Dark Times.

Velmi zajímavě zní mod Perkoholic přidávající do hry několik nových perků, hlavně pro luk. Fakt, že je ve hře hromada perků pro „každou blbost“, ale luk vývojáři úplně ignorovali, mi přijde fascinující a osobně mě i mrzí, protože já si po desítkách hodin zrovna na luk hodně zvykl. Jenže jakkoliv jsou ve hře luky silné, nelze si dovednost s nimi bez modu Perkaholic jakkoliv vylepšovat tak, jak to můžete dělat u dalších zbraní či aktivit.

Příjemně pak zní i mody, díky nimž si může Henry nechat narůst vousy (Henry grows a beard), nebo kdy si lze Henryho tvář upravit (Henry’s face customization). Modů najdete na Nexus Mods celou řadu a klidně nemusíte vůbec sahat na design či herní prvky a jen si trochu vyladit grafiku. Kompletní seznam všech modů seřazených podle počtu stažení najdete na této stránce.

Při instalaci modů byste se ale měli mít na pozoru. Kingdom Come: Deliverance je pořád čerstvá hra, která dostává, a ještě nějakou dobu bude dostávat, spoustu menších i větších patchů. Nový patch vám může funkční mod rozbít, stejně jako vám může mod teoreticky (i když velmi nepravděpodobně) rozbít hru. Vždy byste si tak měli důkladně přečíst nejen popis modu, ale především návod na jeho instalaci/aktivaci, případně i reakce hráčů.

Nejnovější články