zavřít

V Kingdom Come si díky prvnímu placenému DLC postavíte vlastní vesnici

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

První prémiové DLC do Kingdom Come: Deliverance už klepe na dveře. O From the Ashes jsme poprvé slyšeli v květnu, společně s nástřelem plánů na další placené i neplacené přídavky, ale teprve nedávno ho tvůrci z Warhorse Studios pořádně představili. První DLC navíc řadu hráčů jistě překvapí, neboť do hry přidává možnost stavění a správy vesnice.

Konkrétně jde o Přibyslavice, které musíte nejdřív osvobodit od banditů, jen abyste se tam najednou stali místním rychtářem a rozhodovali prakticky o všem. Především ale o tom, jaké budovy se kdy postaví a koho do vesnice přivedete. Ve From the Ashes tak budete žonglovat spíše s penězi než s mečem a jakkoliv nejde o klasickou strategii, nelze se ubránit pocitu, že tu najednou budeme mít cosi, co zavání manažerským nádechem.

Stratégové by se měli každopádně poohlédnout jinde, protože například umístění budov nijak neovlivníte. Vývojáři pro vás připravili jednotlivé sloty a na vás je pouze rozhodnutí, kdy co postavit. Vedle stavění se budete muset starat také o pořádek, a tak například nevděčná role urovnávání sousedských vztahů spadne také na vás.

Jednotlivé budovy nebudou jen na okrasu, ale zpřístupní vám různá vylepšení či věci, ke kterým byste se jinak nedostali. Když tak například postavíte stáje, dostanete koně, kterého jinde na mapě nenajdete. To samé platí například i pro zbraně. Budovy ale nemůžete stavět jen tak, kdy všechno naklikáte a pak si hodíte nohy na stůl. Každá budova má nějaké nároky na pracovní sílu a vyžaduje určitý počet materiálů, které musíte zajistit.

Některé budovy vás navíc budou stát peníze i po postavení a ze své podstaty ani nebudou generovat zisk. Jiné naopak ano a je na vás, jak tohle všechno vybalancujete tak, aby vesnice fungovala i po ekonomické stránce - aby měl například dřevorubec svoji práci zaplacenou a vám kvůli tomu nespadla reputace, jak prozradil Tobi v rozhovoru pro Alienware.

Například dřevorubce, ale nejen toho, můžete také osobně získat, a to přesvědčením některých speciálních postav. Podle tvůrců má být From the Ashes ideální jak pro hráče na konci příběhu, tak pro nově příchozí. Pokud jste už totiž na konci hry, máte spoustu peněz a nevíte co s nimi, můžete je investovat do vesnice. A pokud hru teprve rozjíždíte, můžete z výhod různých budov ve vesnici těžit i v průběhu hraní.

DLC From the Ashes najdete na Steamu pod tímto odkazem. Vyjít by mělo už někdy v průběhu července za zatím neznámou cenu. Placená DLC se chystají celkem čtyři: From the Ashes, The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon, Band of Bastards a Woman’s Lot. Přesto tvůrci (zatím) nenabízí žádný season pass a DLC si tak budeme muset nejspíš kupovat jednotlivě.

Hardcore

Nedávno se do hry dostal také slibovaný Hardcore Mode, v němž jdou vývojáři vstříc všem drsňákům, kterým původní hra přišla příliš jednoduchá a přístupná. V Hardcore režimu si budete muset dávat na Henryho život, staminu, energii a hlad mnohem větší pozor než kdy dříve. Na kompasu už nebudou vyznačené světové strany, waypointy se ukážou jen, když budete v jejich těsné blízkosti, a na mapě byste svoji ikonku hledali také marně.

Nově se tak budete muset řídit například podle slunce, svého okolí a různých záchytných bodů. V Hardcore módu také můžete zapomenout na fast travel a automatické ukládání hry (ukládat se bude jen skrze sejvovici, vyspáním se v posteli, v lázních a vypnutím hry).

Na všudypřítomné jídlo z rendlíků a kotlíků se také nepůjde spoléhat, protože efekt jídla se dostaví až se zpožděním. Nejspolehlivějším způsobem, jak si doplnit zdraví, tak bude spánek. Mnohem náročnější budou i souboje, stejně jako se s vámi nebudou mazat ani obchodníci – ti vám nově dají méně peněz a všechno bude dražší, včetně oprav výstroje a výzbroje.

A kdyby vám to bylo málo, na začátku hry si budete muset vybrat minimálně dva negativní perky, kterých se až do konce hry nezbavíte. Patch 1.6, jehož je Hardcore Mode součástí, opravuje také několik bugů. Kompletní seznam všech jeho změn najdete na Steamu, kde je Kingdom Come: Deliverance mimochodem pořád ještě ve slevové akci. Do 5. července tak můžete hru na Steamu koupit za cca 900 Kč.

Tagy: RPG historická dlc česká hra

Zdroje: Steampowered

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.