Until Dawn

Until Dawn

Články

E3 2018: redakční predikce

Než se naplno strhne celá ta zámořská mela, sedli jsme si ke svým křišťálovým koulím, abychom zavěštili, co že to na E3 2018 vlastně uvidíme. Následující odstavce jsou plné dohadů, zbožných přání a občas nějaké té jedovaté poznámky na adresu společností, od nichž toho zas tak moc neočekáváme. Už zítra večer společně začneme odhalovat, nakolik byly naše předpovědi přesné.

Červencová nadílka PS Plus přináší temné hry plné obtížných rozhodnutí

V ubíjejícím letním vedru občas bude potřeba se pořádně zchladit. Dopomoci by vám k tomu mohla červencová nabídka her pro členy programu PS Plus, protože obsahuje hned dva pořádně mrazivé tituly. Jedním z nich je hororový výlet do monstry prolezlé zasněžené divočiny v Until Dawn. V tom druhém se podíváte na nehostinný Sever Západozemí v adventuře Game of Thrones od Telltale. Třetí přírůstek je pak výrazně pozitivnější – party hra That’s You, kterou ovládáte pomocí smartphonu nebo tabletu.

Best of 2015: Nejlepší adventura

Příznivci adventur si budou letopočet 2015 pamatovat jako další skvělý rok „svého“ žánru. Nejde jen o to, že díky hrám jako The Book of Unwritten Tales 2, Tormentum nebo Technobabylon neztratily ani loni na dechu point’n’click adventury. Vedle nich totiž vznikla řada moderních kusů, které se sice nedrží klasického ovládacího schématu, ale to nejdůležitější, tedy vyprávění příběhu a budování atmosféry, zvládají na jedničku. A konečně, stranou nezůstaly ani inovace a nové nápady, které jeden z nejstarších herních žánrů potřebuje jako sůl...

Best of 2015: Překvapení roku

Rok 2015 nebyl na překvapení vůbec chudý. Na světlo světa se dostaly dlouho vyvíjené a několikrát odložené projekty, jiné hry překvapily zase svým stylem nebo tím, že zadupaly pomyslného krále žánru do země. Příjemné rovněž je, že nás v uplynulém roce překvapovaly hry prakticky ve všech žánrových kategoriích, jak dokazuje pětice, která nám zůstala po redakčním dohadování.

Bleskovky

  • 26. 10. 2020 - PlayStation 4 zřejmě zrychluje načítání některých her

  • 11. 7. 2019 - The Dark Pictures: Man of Medan od tvůrců Until Dawn bude mít multiplayer.

  • 19. 8. 2018 - Studio Supermassive Games (Until Dawn) si v Evropě zaregistrovalo ochrannou známku pro hru "Shattered State".

  • 29. 6. 2017 - Členové PS Plus programu obdrží v červenci Until Dawn (PS4), Game of the Thrones: A Telltale Series (PS4), That's You (PS4), Tokyo Jungle (PS3), Darkstalkers Resurrection (PS3), Don’t Die Mr Robot (PS4/PSV), Element4l (PSV).  (+ video)

  • 10. 6. 2016 - Supermassive Games (Until Dawn) se plánuje pustit do vývoje multiplatformního titulu.

  • 4. 11. 2015 - Until Dawn: Rush of Blood bude zcela novou hrou pro zařízení virtuální reality, zasazenou do světa Until Dawn.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
79/100
Hodnocení čtenářů:
90/100
Datum recenze:
28. srpna 2015
Recenze