Ultima VII: The Black Gate

Ultima VII: The Black Gate

Články

Retro GamesPlay – hrajeme brilantní RPG Ultima VII

Uplynulo 25 let od vydání PC  verze skvělého RPG Ultima VII, a tak přišel čas se k němu zase vrátit v podobě našeho Retro GamesPlaye. Tedy, mnozí by možná nesouhlasili s označením sedmičky jako „jen“ skvělé. Leckdo by přidal přízviska jako „přelomové, kultovní, nejlepší RPG“ apod. Tak či tak jde o vynikající hru Richarda Garriotta, který ji dokonce označil jako nejlepší z celé Ultima série. Čím se o to sedmička zasloužila vám ukáže Pavel Dobrovský a Honza Olejník.

Ultimátní edice Ultima VII je k dispozici na GoG.com

Když vyšla před pár dny na GoG.com kompilace báječných (a nesmírně komplexních – i na dnešní dobu) vesmírných dobrodružství Starflight 1 & 2, kreditka se mi cukala, ale definitivně se utrhla ze řetězu až s dnešním vydáním ultimátní edice Ultima VII, která nabízí všechny samostatné části v jednom balíku. A ten balík váží jen 28 MB. Nechápu, jak se do toho desítky hodin mého života mohly vejít.

Zájem Garriotta o značku Ultima trvá, co na to EA?

Ptát se vás na to, jestli byste si chtěli zahrát novou Ultimu, je asi zbytečné. Stejně tak se dá lehce odhadnout, že by v tom pro většinu z vás byl asi háček - musela by to být Ultima, která se v co největší míře drží odkazu klasické série. Je ale vůbec něco takového možné, vzhledem k tomu, jak se kdysi Richard Garriott s EA rozešel a s ohledem na způsob, jak bylo s Ultima značkou od té doby nakládáno? Nic není nemožné, odpověděl by na to sám Garriott.

Bleskovky

  • 22. 4. 2015 - Do charitativní Humble Origin Bundle 2 přibyly další čtyři hry - Wing Commander III, Wing Commander IV, SimCity 2000 a Ultima VII.