The Movies

The Movies

Články

Fable, Black & White a další - na studio Lionhead se jen tak nezapomene

29. duben není datum, ke kterému by se v historii lidstva vázaly zásadní událostí. Když nepočítáme tragický skon Ivety Bartošové, dobytí města Orléans vojsky pod vedením Johanky z Arku, překonání hranice 100 km/h v automobilu nebo svatbu Hitlera s Evou Braunovou, moc důležitého se toho v tento den nestalo. Herní průmysl ale přispěchal na pomoc a historickou reputaci 29. dubna se pokusil vylepšit definitivním koncem studia Lionhead, k němuž došlo na den přesně 20 let od jeho založení. Po období zvažování se totiž nepodařilo najít pro studio kupce, takže několik desítek zbývajících vývojářů šlo v pátek 29. dubna do práce naposledy. A protože studio Lionhead neslo díky Peteru Molyneuxovi na svých bedrech dědictví slavného studia Bullfrog, stojí za to se ohlédnout, jaké hry vlastně po Lionhead zůstanou. Kvůli některým z nich totiž řada hráčů na Lionhead jen tak nezapomene.

Hledání zatraceného času: The Movies aneb dobrý nápad pro špatnou dobu

Co vás napadne jako první, když máte jmenovat nejvíc sexy aspekt filmového průmyslu a tvorby filmů konkrétně? Pokud vyhrknete, že dlouhá sezení ve střižně, kde se chudáci filmaři snaží v potu tváře zkombinovat vizi režiséra a producenta do něčeho koukatelného, pak zřejmě máte stejný názor na věc jako Peter Molyneux při tvorbě strategie The Movies z konce roku 2005. Byť titul svého času vyhlížel celý herní svět, nakonec šlo o dokonalý příklad hry, jejíž vývojáři se narodili pro špatnou dobu. 

Filmaření s The Movies

Nemůžete-li se dočkat dne, kdy budete moci natočit svůj vlastní film ve hře zvané The Movies vývojářů Lionhead Studios, nechte se alespoň pozvat do naší galerie, kde je k vidění pár nových obrázků.

Jak to vypadá se simulací The Movies

Už tři roky můžete na našich stránkách číst o originální hře (pro PC a konzole), která nese název The Movies a pochází z dílny známého vývojáře Petera Molyneuxe - Lionhead Studios.

The Movies, Republic Commando, KotOR 2

Řada z vás se už nepochybně těší na nadcházející projekt vývojářů z Lionhead Studios - The Movies, ze kterého vám můžeme představit pár nových obrázků.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
24. listopadu 2005
Recenze