The Lord of the Rings: The Battle For Middle-earth II

The Lord of the Rings: The Battle For Middle-earth II

Články

Obří mod Age of the Ring: Bitva o Středozem nikdy nebyla lepší

The Battle for Middle-earth II opět ožívá

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth, skvělá strategie ztracená kvůli licenci

Psal se rok 2004. Návrat krále toho roku získal neskutečných jedenáct Oscarů, včetně toho za nejlepší film. Těžko říct, jestli se podobným filmům ještě něco takového někdy podaří. Kromě úspěchu filmové trilogie Petera Jacksona se ale snažila Tolkienovu Středozem vytěžit i herní studia. Vznikla tak řada her, z nichž některé se podařily a jiné... už méně. V roce 2002 The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring od Surreal Software, o rok později strategická War of the Ring od Liquid Entertainment, ale vůbec nejlepší využití licence přišlo z Electronic Arts The Battle for Middle Earth.

Remake strategie The Battle for Middle-earth vypadá krásně

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth. Tahle strategie s nesmyslně dlouhým jménem nám v dětství poskytla nesmyslně dlouhé hodiny zábavy, a o jejím druhém díle to platí dvojnásob. Pro kluka až po uši zamilovaného do všeho, co na sobě neslo onu magickou iniciálu JRRT, bylo naprosto neuvěřitelné najednou na obrazovce pohybovat Aragornem, Legolasem a Gandalfem. Často jsem nedělal nic jiného, než jen stavěl hrdiny pro radost. Ale teď konečně pointa vzpomínání – chystá se fanouškovský remake v Unreal Enginu, a už má první trailer.

Battle for Middle-Earth 2 - dojmy z dema

Váháte, zdali se zúčastnit druhé bitvy o Středozem v masivním demu této fantasy RTS? My jsme do války mezi trpaslíky a gobliny na dvou mapách vstoupili za vás a společně s dojmy přinášíme videa z hraní a modifikaci.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
9. března 2006
Recenze