The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI

Články

O The Elder Scrolls VI ještě roky neuslyšíme

Před dvěma roky během E3 se spoustě fanoušků Bethesdy a její fantasy série The Elder Scrolls splnil sen, protože bylo oznámeno pokračování s pořadovým číslem šest. Šlo ovšem o nicneříkající video, jediný pohled na krajinu s logem The Elder Scrolls VI. O dva roky později víme jen to, že legendární gamerská babička Shirley Curry bude ve hře zastoupená vlastním NPC. A to je na dlouhou, opravdu dlouhou dobu vše.

Na The Elders Scrolls VI si počkáte, ale pak ho prý budete hrát deset let

Šéf studia Bethesda Todd Howard přijal pozvání k „výslechu“ od IGN a podělil se o pár detailů týkajících se dvou nejočekávanějších her studia – The Elder Scrolls VI a Starfield. Nečekejte žádné detaily týkající se hratelnosti, ale zaznělo pár zajímavých informací, které je dobré mít na paměti.

Bethesda zvěční „streamerskou babičku“ v The Elder Scrolls VI

O Shirley Curry jste možná už někdy slyšeli: je jí 82 let, žije ve Virginii a miluje videohry, především Skyrim. Jako správná babička vám občas přečte pohádku, jindy vás chrání před zlým drakem. Své diváky oslovuje „zlatíčka“ nebo „drahoušci“ a její dobrodružství v Tamrielu i vlogy jí vysloužily přes půl milionu vnoučat na YouTube. Její láska ke Skyrimu nezůstala nevyslyšena – v příštím TES se Shirley objeví jako NPC.

Spekulovaný název The Elder Scrolls VI: Redfall možná porušuje autorská práva

Když Bethesda nedodá konkrétní informace, nastává čas na spekulace. Řeč je o The Elder Scrolls VI, která byla jen tak mimochodem oznámena loni na E3 krátkým teaserem. Ten nám neprozradil vůbec nic, dokonce ani podtitul hry. Pár měsíců nato si mateřská společnost ZeniMax Media podala žádost o registraci ochranné známky Redfall. Nyní se k tomuto slovu vracíme, protože se o něj vede spor.

Oficiální oznámení The Elder Scrolls VI je tady, hra je ale v nedohlednu

The Elder Scrolls V: Skyrim vyšel v roce 2011 a je pravděpodobné, že jeho nástupce, čerstvě oznámený The Elder Scrolls VI, to na desetileté výročí pětky nestihne. Bethesda na své tiskové konferenci na E3 sice příští TES oznámila, ale naznačila, že na vydání si počkáme opravdu dlouho.

Bleskovky

  • 2. 4. 14:00 - Podle Bethesdy jsou The Elder Scrolls VI i Starfield pořád hodně daleko.

  • 3. 7. 2018 - O tom, kam bude zasazen děj The Elder Scrolls 6 je již rozhodnuto.