zavřít

XCOM střílečka se možná vrátí pod novým názvem

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Vývoj taktické střílečky XCOM, která se odehrává ve známém universu, ovšem v 60. letech, začíná hodně zavánět vaporwarem. Tím spíše, když v minulém týdnu zmizely veškeré trailery a videa z oficiálních zdrojů 2K a stejně tak vzala za své oficiální stránka. Skoro to vypadalo, že hra, která byla oznámena v roce 2010, už se nedočká svého vydání a bude uložena do mimozemského hrobečku.

Nyní se ale zdá, že se Take-Two rozhodla hru časem vydat, ovšem pod jiným jménem a asi v jiném stylu. Došlo k zaregistrování stránek thebureau-game.com, thebureau-game.net, whathappenedin62.com a whathappenedin62.net. XCOM se měl odehrávat právě v roce,  a tak to nevypadá jako nějaká náhoda.

Nyní se navíc objevilo virální video, které by mohlo souviset s hrou. Uvidíte v něm už známý záznam pádu meteoritu v Rusku, ovšem s dodaným konspiračním komentářem, který naznačuje, že jde o manipulaci a poukazuje na doby minulé, tedy šedesátá léta, kdy jste se měli s emzáky v XCOM utkat. A video nahrál uživatel Veritas MCMLXII, tedy Pravda 1962. Takže naše šance na retro zabíjení emzáků ještě nezhynuly, byť se zatím jedná o ryze spekulativní víru podloženou ne úplně stabilními argumenty.

A co vy? Zahráli byste si zamýšlenou hru, byť by třeba nenesla jméno XCOM?

Tagy: sci-fi retro FPS

Zdroje: CVG,Kotaku,Digital Trends

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.