zavřít

Washington zakázal prodej násilných her

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zákon o zákazu prodeje násilných a nemravných her osobám mladším 17ti let je na světě.

Již v půlce dubna jsme vás informovali o jeho existenci, tehdy byl však ještě v procesu před schválením. Nyní je už definitivně podepsán a jak se zdá, tak i v platnosti. Pokud někdo prodá mladistvému brutální hru, dostane pokutu $500. Zákon zatím platí pouze na území amerického státu Washington, ale zřejmě je jen otázkou času, kdy něco podobného schválí i další země USA. Na seznamu násilných her najdete taková jména jako například Grand Theft Auto III nebo GTA: Vice City.

Do skupinky černých ovcí se zřejmě co nevidět zařadí i 30ti milionový Enter the Matrix, který se ve Státech začal prodávat minulý čtvrtek. Ačkoliv hra přímo graficky nezobrazuje násilí a brutalitu, jsou v ní vašimi nepřáteli i policisté, což americkým úřadům evidentně leží v žaludku. Samozřejmě, že vzniklá situace se ani trochu nelíbí organizaci Interactive Digital Software Association. Její představitelé již dříve označili celý zákon za neférový a protiústavní a svoje názory hodlají obhajovat i před soudem. Věří, že se k jejich žalobě přidají další subjekty herního průmyslu a že nakonec celá věc skončí stejně jako podobný případ loni v lednu. Tehdy šlo o zákaz v Indianapolis, který byl nakonec shledán jako odporující ústavě a město tak na soudní výdaje a náhrady zaplatilo $700 000. Vysolí nakonec dolary i Washington?

Související články: Washington zbrojí proti násilným hrám, Násilí ve hrách: problém či nafouklá bublina?, Rodiče v USA se bouří proti hře America Army, Italské úřady hrozí zákazem hry Mafia, Řecká vláda zakázala počítačové hry, V Hondurasu zakázali akční hry

zdroj: CNN

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.